Dobrego dnia z Ojcem Pio
PONIEDZIAŁEK, 24 LIPCA : Wszystko przemija, tylko Bóg pozostaje duszy, która umiała Go kochać.

Głos Ojca Pio 100 (4/2016)

Oceń ten artykuł
(1 głos)

lipiec/sierpień 2016

100 razy Ojciec Pio

Numer specjalny. Z okazji setnego wydania przygotowany został jako kompendium wiedzy o Ojcu Pio – pierwszym stygmatyzowanym kapłanie w historii Kościoła. Otwiera go tekst Tomasza Protasiewicza, kapucyna, znawcy duchowości Stygmatyka, który zastanawia się, „kim naprawdę był Ojciec Pio”. Przeczytamy też o jego modlitwie i wstawiennictwie u Boga, stygmatach, przyjaźni z Aniołem Stróżem, walce ze złym duchem, znajomości z Karolem Wojtyłą, kontaktach z kobietami i kontrowersjach.

W numerze ponadto o idei powołania do życia przez Ojca Pio Grup Modlitwy oraz katalog tych wspólnot działających w Polsce, a także historia szpitala zwanego „Domem Ulgi w Cierpieniu”, który w tym roku obchodzi 60. rocznicę powstania.

Jubileuszowe wydanie zamyka świadectwo Ani Golędzinowskiej o spotkaniu z tajemniczym zakonnikiem, w którym dopiero później rozpoznała znanego na całym świecie stygmatyka, oraz felieton w formie refleksji nad tym, co dzisiaj sprawiłoby Ojcu Pio największą radość.


od redakcji

Sto razy Ojciec Pio

Oddajemy do rąk naszych Czytelników setny numer „Głosu Ojca Pio” i jednocześnie pragniemy wszystkim serdecznie podziękować za ten cały czas współtworzenia naszego czasopisma. Przeglądając pierwszy numer dwumiesięcznika ze stycznia 2000 roku, dostrzeżemy, jak bardzo zmieniła się szata graficzna, układ treści, nasi autorzy oraz zespół redakcyjny. Duchowość Ojca Pio jest ciągle żywa i aktualna. Jego patrzenie na Ukrzyżowanego, naśladowanie Go i posługa Jego miłosierdziu pozostaje inspiracją do zadawania pytań o istotę życia. W tym numerze zebraliśmy najlepsze teksty o życiu i doświadczeniu duchowym Ojca Pio. Dodatkiem jest jego zdjęcie z modlitwą do Anioła Stróża. Niech stanie się pomocą w rozwijaniu modlitwy osobistej i szczególnej więzi z tym duchowym towarzyszem danym człowiekowi przez Boga, którego Ojciec Pio traktował jak najlepszego przyjaciela.

Spotkania Grup Modlitwy pokazują, że coraz więcej osób odnajduje dzięki Ojcu Pio swoje miejsce w Kościele i przed obliczem Pana Boga. Dlatego dodatek „La Casa Sollievo Della Sofferenza” przygotowany został jako kompendium wiedzy na temat działalności i organizacji tych wspólnot. Dla ludzi pragnących jeszcze bardziej zaangażować swoje życie, serce i talenty we wspólnotę wiary, przedstawiamy wybrane dzieła kapucyńskie i ich posługę w Kościele.

Dziękujemy wszystkim, którzy towarzyszą nam od początku, jak i tym, którzy dopiero niedawno wzięli do ręki nasze czasopismo. Drodzy Czytelnicy, życzymy, aby czas tej wspólnej drogi był dla nas wszystkich okazją do ciągłego otwierania serca, gorącej modlitwy, a nade wszystko – na wzór Ojca Pio – dążenia do świętości i służenia bliźnim spotykanym w naszym życiu.

 Krzysztof Czeczko OFMCap
redaktor naczelny
z zespołem redakcyjnym


w numerze:

TEMAT NUMERU – 100 RAZY OJCEC PIO

Kim naprawdę był Ojciec Pio – Tomasz Protasiewicz OFMCap

Był samą modlitwą. Wywiad z ks. Wojciechem Zyzakiem, teologiem duchowości

Odkryłam w nim Jezusa. Młodzi o Ojcu Pio – Gabriela Białka

Zwymyślany Ojciec Pio – Edward Augustyn

Stygmaty Ojca Pio – ks. Francesco Castelli

Anioł Stróż nie od parady – Błażej Strzechmiński OFMCap

Misja specjalna Ojca Pio – Robert Krawiec OFMCap

Historia niezwykłej znajomości – Edward Augustyn

Szczególna więź – John Corriveau OFMCap

Nadal odmienia poplątane ludzkie historie – Paweł Teperski OFMCap

Nie bał się ich piękna – Błażej Strzechmiński OFMCap

Chcę być piękna. Felieton – Adam Maniura

Aniu, co Ty wyprawiasz!? – Anna Golędzinowsk

LA CASA SOLLIEVO DELLA SOFFERENZA

DODATEK SPECJALNY DLA GRUP MODLITWY OJCA PIO

Aby cały świat był jedną szkołą modlitwy – Roman Rusek OFMCap

Katalog polskich Grup Modlitwy Ojca Pio

60. rocznica powstania Domu Ulgi w Cierpieniu – Roman Rusek OFMCap, Bolesław Konopka OFMCap

Kalendarium nadchodzących wydarzeń

Ostatnio zmieniany niedziela, 18 wrzesień 2016 07:56

Nowy numer "Głosu Ojca Pio"

Głos Ojca Pio 148 (4/2024)

Głos Ojca Pio 148 (4/2024)

Nowy „Głos Ojca Pio” [GOP 148/4/2024] pokazuje nadzwyczajne Boże interwencje w ludzkim życiu. O swoich doświadczeniach opowiada m.in. bokser Tomasz Adamek.

Czytaj więcej

        


 

  1. Świadectwa
  2. Intencje do Ojca Pio

REKLAMA

WIDEO

Newsletter