Dobrego dnia z Ojcem Pio
ŚRODA, 14 CZERWCA :  Trzeba nieustannie troszczyć się o formację swego serca i nie zaniedbywać niczego, co mogłoby przysporzyć szczęścia.

Głos Ojca Pio 143 (5/2023)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nowy numer zachęca do refleksji nad obecną sytuacją dziejową. Autorzy rozważają temat wojny sprawiedliwej i obrony koniecznej. Na otwarcie obszerny artykuł o rodzinie Ulmów, bogato zilustrowany zdjęciami archiwalnymi.

Nowy „Głos Ojca Pio” [GOP 143/5/2023] zachęca do refleksji nad obecną sytuacją dziejową. Autorzy rozważają temat wojny sprawiedliwej i obrony koniecznej. Numer otwiera obszerny artykuł o rodzinie Ulmów, bogato zilustrowany zdjęciami archiwalnymi, przygotowany z okazji beatyfikacji.

W dziale poświęconym Ojcu Pio przeczytamy pełną nieznanych dotąd faktów historię powołania go do włoskiej armii podczas pierwszej wojny światowej.

Ponadto w numerze o tym, czy dobry katolik, chcąc żyć w zgodzie z nauczaniem Jezusa, zawsze powinien nadstawiać drugi policzek, oraz o biblijnej gospodyni domowej, która zabiła generała wielkiej armii.


od redakcji

Nadzieja wbrew nadziei

Wojna to jedno z najgorszych ludzkich doświadczeń. Pamiętam z dzieciństwa opowieści moich dziadków urodzonych na Wołyniu o ich tragicznych przeżyciach. Wręcz zatrważających. Nie utracili jednak oni – i tysiące ludzi doświadczający najgorszych zdarzeń – nadziei. Nadzieja okazuje się silniejsza niż wszelkie zło.

Od półtora roku często słucham podcastów mówiących o wojnie na Ukrainie. Uderzające jest to, jak odmienne nastawienie mają względem kolejnych tragicznych wojennych wydarzeń żołnierze walczący na froncie, zwykli obywatele i politycy. Jednymi szargają skrajne emocje – w pełni usprawiedliwione – drudzy kalkulują nader chłodno. Wśród wielości głosów i nieustającej propagandy niełatwo wyrobić sobie zdanie odpowiadające realiom, prawdzie, autentycznemu poszukiwaniu dobra.

Doświadczając wojny – z daleka czy z bliska – każdy katolik powinien zadać sobie pytanie: Jaką przyjąć wobec niej postawę moralną? Jak żyć Chrystusową ewangelią w świecie, który rozdziera tak wielkie zło? Gdzie znaleźć odpowiedź, kiedy wiemy, że ślepe emocje i chłodne wyrachowanie to niewłaściwi doradcy?

W numerze, który oddajemy do Twoich rąk, Czytelniku, proponujemy drogi poszukiwania odpowiedzi. Są to odpowiedzi pokorne, ale odważne. W ich poszukiwaniu prowadzi nas nadzieja silniejsza niż wszelkie zło. Nadzieja wbrew nadziei.

Maciej Zinkiewicz OFMCap

redaktor naczelny


TEMAT NUMERU – NADZIEJA WBREW NADZIEI

Rodzina, która umiała cenić życie – Maria Elżbieta Szulikowska

Łatwo jest mówić, że trzeba się modlić i przebaczać – rozmowa z br. Serhijem Kippą OFMCap, przełożonym kapucynów na Ukrainie

Wojna w imię sprawiedliwości – ks. Przemysław Artemiuk

Konspiracja czy życie zakonne? Wierność powołaniu – br. Błażej Strzechmiński OFMCap

 

OJCIEC PIO

Ojciec Pio w żołnierskim mundurze. Z życia Ojca Pio – br. Błażej Strzechmiński OFMCap

Słowa mają moc. Dzieło Pomocy Ojca Pio – Magdalena Szydełko

 

ROZMAITOŚCI

Zwycięstwo pomimo wszystko. Polecamy – fragment książki „Pod prąd, pod fale i pod wiatr. Droga sióstr katarzynek, warmińskich męczennic"

Gospodyni domowa, która zabiła generała wielkiej armii. W świecie Biblii – Anna Maria Wajda

Duchowość fastfoodowa. Zdrowie duchowe – br. Piotr Kwiatek OFMCap

Intencje modlitewne

Życie za życie. Kobiecy franciszkanizm z pasją – s. Judyta Katarzyna Woźniak

Przychodzi uczeń do... Felieton – Adam Maniura

 

LA CASA SOLLIEVO DELLA SOFFERENZA
DODATEK SPECJALNY DLA GRUP MODLITWY OJCA PIO

Sprawka Ojca Pio – rozmowa z biskupem Leonem Małym ze Lwowa

Konspekt spotkania formacyjnego

Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie. Różaniec Grup Modlitwy. Wrzesień – ks. Dariusz Karoń

Nawiedzenie św. Elżbiety. Różaniec Grup Modlitwy. Październik – ks. Dariusz Karoń

Misja Kościoła. Spotkanie formacyjne. Wrzesień – br. Robert Krawiec OFMCap

Miejsce i rola Maryi w Kościele. Spotkanie formacyjne. Październik – br. Robert Krawiec OFMCap

Próby Nieba. Polecamy – fragment książki „Terapeuta dusz. Kierownictwo duchowe Ojca Pio"

Kronika Grup Modlitwy

 

Ostatnio zmieniany piątek, 03 listopad 2023 16:59

Nowy numer "Głosu Ojca Pio"

Głos Ojca Pio 147 (3/2024)

Głos Ojca Pio 147 (3/2024)

Nowy numer stara się odpowiedzieć na pytanie, czy istnieje lekarstwo na obolałą duszę. Odpowiedź brzmi: istnieje. A zaczyna działać, gdy odpowiemy na wyciągniętą ku nam pomocną dłoń Boga.

Czytaj więcej

        


 

  1. Świadectwa
  2. Intencje do Ojca Pio

REKLAMA

WIDEO

Newsletter