„Głos Ojca Pio” to dwumiesięcznik, który ukazuje się od 2000 roku. Inspiracją do jego powstania była beatyfikacja Ojca Pio. Od pierwszego numeru przybliża sylwetkę i duchowość tego jednego z najbardziej popularnych świętych dwudziestego wieku.
Pismo nie traci także z oczu problemów duchowych współczesnego człowieka i zmian zachodzących w Kościele. Stąd każdy numer otwiera temat przewodni, realizowany w atrakcyjnych formach dziennikarskich – wywiadach, ankietach i reportażach.
Dwumiesięcznik publikuje ponadto teksty związane z szeroko rozumianym franciszkanizmem, zagadnieniami życia wewnętrznego, nauczaniem papieskim, liturgią, problematyką biblijną i hagiografią.
W 2011 roku „Głos Ojca Pio” został poszerzony o polskie wydanie oficjalnego czasopisma Grup Modlitwy Ojca Pio „La Casa Sollievo Della Sofferenza”.
„La Casa Sollievo della Sofferenza” ukazuje się w San Giovanni Rotondo od września 1949 roku. Oryginalna edycja włoska jest miesięcznikiem, inne wersje językowe (angielska, francuska, niemiecka i hiszpańska) wydawane są co trzy miesiące. Polskie wydanie ukazuje się co dwa miesiące jako specjalny dział w „Głosie Ojca Pio”.
Na stronach polskiego wydania „La Casa Sollievo della Sofferenza”, obok najważniejszych informacji dotyczących Grup Modlitwy Ojca Pio na świecie i Domu Ulgi w Cierpieniu w San Giovanni Rotondo, publikowane są informacje z życia Grup Modlitwy w Polsce oraz materiały przydatne w prowadzeniu comiesięcznych spotkań formacyjnych. Działa rubryka dotycząca nowinek medycznych, przygotowywana w oparciu o prowadzone w Domu Ulgi w Cierpieniu badania naukowe.
„Głos Ojca Pio” posiada e-wydanie, które od 2007 roku rozpowszechniane jest drogą elektroniczną. Czytelnik pobiera je bezpośrednio na dysk swojego komputera. W ten sposób ułatwia ono dostęp do pisma w nieobjętych dystrybucją częściach kraju oraz zagranicą. Dystrybutorem e-wydania „Głosu Ojca Pio” jest kiosk internetowy www.e-gazety.pl .
Nowe wydanie przedstawia zagadnienie pokory w życiu chrześcijańskim. W temat wprowadza artykuł zachęcający do odrzucenia stereotypów i pokazania siły wewnętrznej, jaką daje praktykowanie tej cnoty.
Nowe wydanie podejmuje kwestię stygmatów. W temat wprowadza artykuł o tym, jak wyglądała największa w historii zbrodnia dokonana na Jezusie. Potem dowiadujemy się o dzisiejszych sposobach stygmatyzacji ze względu na wiarę.
Nowy „Głos Ojca Pio” [GOP 148/4/2024] pokazuje nadzwyczajne Boże interwencje w ludzkim życiu. O swoich doświadczeniach opowiada m.in. bokser Tomasz Adamek.
Nowy numer stara się odpowiedzieć na pytanie, czy istnieje lekarstwo na obolałą duszę. Odpowiedź brzmi: istnieje. A zaczyna działać, gdy odpowiemy na wyciągniętą ku nam pomocną dłoń Boga.
Nowy numer podejmuje temat nawrócenia. Autorzy artykułów i świadectw pokazują, w jakich momentach życia Bóg podaje rękę i z jakich opałów potrafi człowieka wyciągnąć.
Nowy numer podejmuje temat mistyki w codzienności. Autorzy pokazują, że nie jest ona zarezerwowana wyłącznie dla wielkich świętych. Niekiedy mistycy nie wyróżniają się z tłumu.
Nowe wydanie przedstawia zagadnienie pokory w życiu chrześcijańskim. W temat wprowadza artykuł zachęcający do odrzucenia stereotypów i pokazania siły wewnętrznej, jaką daje praktykowanie tej cnoty.
Czytaj więcejW każdej chwili może umrzeć – s…
Jest dzisiaj pewna, że powrót mę�…
Przemówienie prezydenta Stanów…
Mam 31 lat, a od 10 lat jestem sko…
Nie należałam do praktykujących k…
Moja historia zetknięcia się z Ojc…
Byliśmy młodzi, beztroscy, razem p…
Rozpoznał mnie wśród wielu osób…
Znałeś mnie, Padre, zanim ja p…
Pewnego dnia mama, gdy siedziała na…
Spojrzałam na kalendarz z uśmiechn…