Dobrego dnia z Ojcem Pio
PONIEDZIAŁEK, 24 LIPCA : Wszystko przemija, tylko Bóg pozostaje duszy, która umiała Go kochać.
  • 5249

Odwiedź krakowskie Dzieło Pomocy św. Ojca Pio

Poznajmy się – łączy nas Ojciec Pio

25 maja minęła kolejna rocznica urodzin św. Ojca Pio. Gdyby żył, miałby już 130 lat. Trudno jednak mówić, że Świętego Kapucyna nie ma między nami.

Wiele Jego Dzieł istnieje i stale się rozwija. Są nimi niewątpliwie rozsiane po całym świecie Grupy Modlitwy, a także krakowskie Dzieło Pomocy św. Ojca Pio. 15. Czuwanie z Ojcem Pio w Łagiewnikach to okazja, by poznać się wzajemnie.

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio powstało w Krakowie w 2004 roku, by realizować słowa swojego Patrona: Staraj się przychodzić z wszelką pomocą potrzebującym. W dwóch Centrach mieszczących się w samym sercu Krakowa (przy ul. Loretańskiej 11 i ul. Smoleńsk 4) pracownicy, wolontariusze i bracia kapucyni towarzyszą osobom 
bez domu w ich drodze do samodzielności, służąc pomocą doraźną i specjalistyczną. Dzieło prowadzi również mieszkania wspierane i chronione, gdzie osoby bezdomne poznają na nowo, czym jest dom.

Dzieło realizuje swoją misję dzięki materialnemu i modlitewnemu wsparciu wielu osób, 
w tym czcicieli św. Ojca Pio. By wyrazić swoją wdzięczność za otwartość na potrzeby najuboższych, już od wielu lat wolontariusze i pracownicy Dzieła są obecni podczas czuwania w Łagiewnikach. W podziemiach Sanktuarium serwują czuwającym pielgrzymom kawę i herbatę oraz opowiadają o działalności organizacji. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, swoje stoisko będzie miała Dziełowa Świetlica dla osób bezdomnych. Będzie można się tam zaopatrzyć m.in. w figurki św. Ojca Pio wykonane przez osoby bezdomne, kolorowe torby, a także ręcznie wyplatane różańce.

Dzieło zachęca również, by przed Czuwaniem odwiedzić Centrum Pomocy przy 
ul. Smoleńsk, w którym na co dzień służy się ubogim. Mieszcząca się w nim łaźnia jest jedynym tego typu miejscem w Krakowie, podobnie jak nowoczesna samoobsługowa pralnia. By zgłosić swoją wizytę, wystarczy skontaktować się z Działem Kontaktu 
z Darczyńcami i Mediami – mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 
12 433 51 60. Budynki Dzieła można odwiedzić również w innym terminie.

Więcej o Dziele Pomocy św. Ojca Pio: www.dzielopomocy.pl

 

Nowy numer "Głosu Ojca Pio"

Głos Ojca Pio 148 (4/2024)

Głos Ojca Pio 148 (4/2024)

Nowy „Głos Ojca Pio” [GOP 148/4/2024] pokazuje nadzwyczajne Boże interwencje w ludzkim życiu. O swoich doświadczeniach opowiada m.in. bokser Tomasz Adamek.

Czytaj więcej

        


 

REKLAMA

WIDEO

Newsletter