Dobrego dnia z Ojcem Pio
NIEDZIELA, 26 STYCZNIA 2020: Łódź twojej duszy niech mocno zakotwiczy w ufności w boskie dobro.
  • 1200

Zmarł abp Michele Castoro, Dyrektor Generalny GMOP

W sobotę 5 maja 2018 roku, o godzinie 2:25 w nocy zmarł J.E. Michele Castoro, arcybiskup Manfredonii-Vieste-San Giovanni Rotondo, Dyrektor Generalny Grup Modlitwy Ojca Pio i dyrektor Domu Ulgi w Cierpieniu w San Giovanni Rotondo.

W ostatnich chwilach jego ziemskiego życia towarzyszyli mu członkowie rodziny, współpracownicy kapłani, lekarze i inni pracownicy szpitala, którzy w ostatnich miesiącach nieśli mu pomoc i ulgę w ciężkiej i bolesnej chorobie, która złączyła go z cierpieniami Chrystusa.

5 maja to symboliczny dzień rocznicy inauguracji Domu Ulgi w Cierpieniu. W tym roku mijają 62 lata od tego wydarzenia.

Polecajmy miłosiernemu Panu naszego drogiego i ukochanego biskupa Michele.

Prosimy całą rodzinę Grup Modlitwy Ojca Pio o otoczenie modlitwą zmarłego w jego drodze na spotkanie z Ojcem bogatym w miłosierdzie.

Trumna z ciałem biskupa Michele została wystawiona w sobotę 5 maja rano do godziny 12:00 w kaplicy głównej Domu Ulgi w Cierpieniu. Modlitwę przy zmarłym prowadzą kapelani szpitala i siostry zakonne pracujące w Domu Ulgi w Cierpieniu.
Następnie trumna z ciałem zmarłego zostanie przetransportowana do Manfredonii, gdzie zostanie wystawiona w kościele katedralnym od godz. 16:00 do 7 maja do godz. 13:00.

Pogrzeb

W poniedziałek 7 maja 2018 roku o godz. 13:00 kondukt żałobny uda się do San Giovanni Rotondo, gdzie w nowym kościele Świętego Ojca Pio o godz. 16:00 odbędą się uroczystości pogrzebowe.

Gdy nadchodzi wreszcie chwila zjednoczenia się z ostatnią godziną męki Pana, osoba konsekrowana wie, że Ojciec doprowadza w niej do końca tajemniczy proces formacji, rozpoczęty wiele lat wcześniej. Śmierć jest wówczas oczekiwana i przygotowana jako najdoskonalszy akt miłości i zawierzenia (Vita Consecrata 70)

Nowy numer "Głosu Ojca Pio"

Głos Ojca Pio 121 (1/2020)

Zachęca do powierzenia swojego życia kierownikowi duchowemu. Aby poznać, na czym polega rozeznawanie, warto przeczytać artykuł „Widzieć świat oczami Boga” oraz wywiad ze świeckim kierownikiem duchowym.

Czytaj więcej

    


POLECAMY

REKLAMA

WIDEO

Newsletter