Dobrego dnia z Ojcem Pio
7 PAŹDZIERNIKA: Doskonałą miłość można osiągnąć tylko wtedy, gdy posiądzie się przedmiot tej miłości.
  • 2465

Zmarł abp Michele Castoro, Dyrektor Generalny GMOP

W sobotę 5 maja 2018 roku, o godzinie 2:25 w nocy zmarł J.E. Michele Castoro, arcybiskup Manfredonii-Vieste-San Giovanni Rotondo, Dyrektor Generalny Grup Modlitwy Ojca Pio i dyrektor Domu Ulgi w Cierpieniu w San Giovanni Rotondo.

W ostatnich chwilach jego ziemskiego życia towarzyszyli mu członkowie rodziny, współpracownicy kapłani, lekarze i inni pracownicy szpitala, którzy w ostatnich miesiącach nieśli mu pomoc i ulgę w ciężkiej i bolesnej chorobie, która złączyła go z cierpieniami Chrystusa.

5 maja to symboliczny dzień rocznicy inauguracji Domu Ulgi w Cierpieniu. W tym roku mijają 62 lata od tego wydarzenia.

Polecajmy miłosiernemu Panu naszego drogiego i ukochanego biskupa Michele.

Prosimy całą rodzinę Grup Modlitwy Ojca Pio o otoczenie modlitwą zmarłego w jego drodze na spotkanie z Ojcem bogatym w miłosierdzie.

Trumna z ciałem biskupa Michele została wystawiona w sobotę 5 maja rano do godziny 12:00 w kaplicy głównej Domu Ulgi w Cierpieniu. Modlitwę przy zmarłym prowadzą kapelani szpitala i siostry zakonne pracujące w Domu Ulgi w Cierpieniu.
Następnie trumna z ciałem zmarłego zostanie przetransportowana do Manfredonii, gdzie zostanie wystawiona w kościele katedralnym od godz. 16:00 do 7 maja do godz. 13:00.

Pogrzeb

W poniedziałek 7 maja 2018 roku o godz. 13:00 kondukt żałobny uda się do San Giovanni Rotondo, gdzie w nowym kościele Świętego Ojca Pio o godz. 16:00 odbędą się uroczystości pogrzebowe.

Gdy nadchodzi wreszcie chwila zjednoczenia się z ostatnią godziną męki Pana, osoba konsekrowana wie, że Ojciec doprowadza w niej do końca tajemniczy proces formacji, rozpoczęty wiele lat wcześniej. Śmierć jest wówczas oczekiwana i przygotowana jako najdoskonalszy akt miłości i zawierzenia (Vita Consecrata 70)

Nowy numer "Głosu Ojca Pio"

Głos Ojca Pio 137 (5/2022)

Głos Ojca Pio 137 (5/2022)

Nowy „Głos Ojca Pio” podejmuje temat modlitwy różańcowej. Autorzy starają się odpowiedzieć na pytania: czy istniał Kościół bez różańca i skąd bierze się jego wyjątkowa moc?

Czytaj więcej

        


 

REKLAMA

WIDEO

Newsletter