Dobrego dnia z Ojcem Pio
ŚRODA, 14 CZERWCA :  Trzeba nieustannie troszczyć się o formację swego serca i nie zaniedbywać niczego, co mogłoby przysporzyć szczęścia.

Głos Ojca Pio 136 (4/2022)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

„Głos Ojca Pio” zachęca do przyjrzenia się miłości, która łączy nas z Bogiem i innymi ludźmi. Uzupełnieniem rozważan są porady Ojca Pio dla tych, którzy pragną żyć miłością.

Nowe wydanie „Głosu Ojca Pio” [GOP 136/4/2022] zachęca do przyjrzenia się miłości, która łączy nas z Bogiem i innymi ludźmi. Z rozmowy z muzykiem i kompozytorem dowiemy się, że najpiękniejsze z uczuć można wyśpiewać, z przepowiadania mistrza duchowego – na czym polega aktualność chrześcijańskiego rozumienia miłości, a z rozważań teologa fundamentalnego – jakie miejsce cnota ta zajmuje w nauce o Bogu.

W dziale poświęconym Ojcu Pio przeczytamy natomiast artykuł pokazujący sposób opisywania miłości językiem mistyki, którym posługiwał się także Stygmatyk z San Giovanni Rotondo, by ukazać wyjątkowy związek duszy z Bogiem. Uzupełnieniem są porady Ojca Pio dla tych, którzy pragną żyć miłością, oraz ułożona przez niego modlitwa o miłość.

Ponadto w numerze o miłosnej pułapce i sakramencie miłości, a także o dwudziestej rocznicy kanonizacji Ojca Pio.               


od redakcji

Kochać, żeby żyć!
Ile ludzkich istnień, tyle dróg przez życie oraz niepowtarzalnych osobistych doświadczeń: emocji, cierpień, trosk, nadziei, radości, szczęścia… Czasem w galimatiasie przeżyć pytamy: Co powinno wyznaczać życiu kierunek? Na czym polega jego sens? Gdzie odnaleźć rzeczywistość jednoczącą mnogość wrażeń i doświadczeń?

Chrześcijanin to uczeń Chrystusa, który od swego jedynego Pana i Mistrza uczy się kochać i żyć. Co więcej, rozumie, wsłuchując się w Jego głos, że tylko prawdziwa miłość może wypełnić ludzkie życie treścią i tylko dobrze zrealizowane życie daje gwarancję na pełnie zjednoczenie z Miłością, która jest imieniem samego Boga.

Na drodze dojrzewania do doskonałej miłości taki jest przecież nasz cel: przemienić się w Chrystusa – w Miłość Ukrzyżowaną. Trudno temu zadaniu sprostać, kiedy doświadczamy typowych dla każdego rozwoju kryzysów wzrastania, czy też napotykamy niebezpieczne pułapki, pokusy, fałszywe wskazówki. „Miłość” to słowo dzisiaj często nadużywane… Stosuje się je w znaczeniach nie mających z miłością nic wspólnego. Bywa, że stoi za nim wyłącznie miłość własna, przyjemność płynącą z miłych odczuć i przeżyć!

Czym zatem jest prawdziwa miłość? Numer, który drogi Czytelniku trzymasz w dłoniach, stara się odpowiedzieć na to pytanie. Ufam, że każdy artykuł będzie coraz głębiej odkrywał przed Tobą prawdę o miłości. Staraj się kolejne strony czytać jednak nie tylko rozumem, ale i sercem.

Znakiem prawdziwej miłości jest siła i moc, by dobrze i pięknie przeżywać swój każdy dzień, by umieć podjąć wyzwania – stare i nowe – które przynosi codzienność. Takiej siły i mocy życzę z całego serca, razem z Ojcem Pio zalecając gorliwą modlitwę o Ducha Świętego – Ogień Bożej Miłości – i Jego charyzmaty.

Serdecznie dziękuję bratu Wojciechowi Czywczyńskiemu OFMCap, który zaproponował temat niniejszego numeru i wziął na siebie ciężar pracy redaktora prowadzącego. Jestem mu szczególnie wdzięczny za pięcioletnią posługę na rzecz „Głosu Ojca Pio” i Wydawnictwa Serafin. Tylko Bóg jeden wie, ile dobra i owoców miłości wniósł on do kolegium redakcyjnego. Bracie Wojciechu, niech dobry Bóg wynagrodzi Twój trud i udzieli mocy w wypełnianiu nowych obowiązków!

Maciej Zinkiewicz OFMCap
redaktor naczelny


TEMAT NUMERU – KOCHAJ, ŻEBY ŻYĆ!

Ja tylko otwieram usta, muzyka zaś pochodzi od Boga – rozmowa z Leopoldem Twardowskim, muzykiem i kompozytorem

Jak św. Franciszek mianował brata Pacyfika nauczycielem śpiewu – fragment książki "Franciszek - kuglarz Boży"

Tchnienie ognia – ks. Mariusz Rosik

Życzliwość to za mało – br. Wojciech Czywczyński OFMCap

Eros i agape – ks. Przemysław Artemiuk

 

OJCIEC PIO

Kochać jak Ojciec Pio. Duchowość Ojca Pio – br. Ksawery Knotz OFMCap

Praca to nie wszystko. Dzieło Pomocy Ojca Pio – Magdalena Szydełko

 

ROZMAITOŚCI

Gołąb jako symbol miłości. W świecie Biblii – Anna Maria Wajda

Miłosna pułapka. Dziadkowe wychowanie – Joanna Świątkiewicz

Co pan twierdzi? Jak mówić i słuchać – br. Piotr Kwiatek OFMCap

Intencje modlitewne

Inny oblubieniec. Święta Klara z Asyżu – s. Judyta Katarzyna Woźniak

Miłość to plan na całe życie. Felieton – Adam Maniura

 

LA CASA SOLLIEVO DELLA SOFFERENZA
DODATEK SPECJALNY DLA GRUP MODLITWY OJCA PIO

Dwudziesta rocznica kanonizacji Ojca Pio – br. Maciej Zinkiewicz OFMCa

Bóg kocha zawsze. Porady Ojca Pio dla tych, którzy pragną żyć miłością

Cud w Kanie Galilejskiej. Różaniec Grup Modlitwy. Lipiec – Bogusława Biernat

Głoszenie Królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia. Różaniec Grup Modlitwy. Sierpień – Bogusława Biernat

Sakrament Miłości. Adoracja i dziękczynienie Spotkanie formacyjne. Lipiec – br. Tomasz Protasiewicz OFMCap

Sakrament Miłości. Doświadczenia mistyczne i niepokoje sumienia. Spotkanie formacyjne. Sierpień – br. Tomasz Protasiewicz OFMCap

Wymarzony ogród. Więcej niż słowo – br. Artur Borkowski OFMCap

Wstań i chodź. Świadectwo

Wezwanie do miłości. Modlitwa Ojca Pio

Kronika Grup Modlitwy

 

Ostatnio zmieniany środa, 31 sierpień 2022 21:53

Nowy numer "Głosu Ojca Pio"

Głos Ojca Pio 147 (3/2024)

Głos Ojca Pio 147 (3/2024)

Nowy numer stara się odpowiedzieć na pytanie, czy istnieje lekarstwo na obolałą duszę. Odpowiedź brzmi: istnieje. A zaczyna działać, gdy odpowiemy na wyciągniętą ku nam pomocną dłoń Boga.

Czytaj więcej

        


 

  1. Świadectwa
  2. Intencje do Ojca Pio

REKLAMA

WIDEO

Newsletter