Dobrego dnia z Ojcem Pio
ŚRODA, 14 CZERWCA :  Trzeba nieustannie troszczyć się o formację swego serca i nie zaniedbywać niczego, co mogłoby przysporzyć szczęścia.

Głos Ojca Pio 129 (3/2021)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W tym numerze o obecności młodych ludzi w Kościele. Autorzy artykułów analizują sytuację i starają się odpowiedzieć na następujące pytanie: Czy młodzież faktycznie zniknęła z kościołów?

Tym razem nowy numer „Głosu Ojca Pio” poświęcony jest obecności młodych ludzi w Kościele. Autorzy artykułów analizują sytuację i starają się odpowiedzieć na następujące pytanie: Czy młodzież faktycznie zniknęła z kościołów, nabożeństw, procesji i można ją spotkać tylko podczas specjalnie dla niej organizowanych wydarzeń: dni młodych, koncertów, uwielbień?

W dziale poświęconym Ojcu Pio znajdziemy intrygujący artykuł o Karolu Wojtyle i przepowiedni Ojca Pio mówiącej o jego krwawym pontyfikacie, która do dzisiaj wzbudza emocje.

Ponadto w numerze: list papieża Franciszka do młodych, tekst o Ireneuszu z Lyonu – świętym także na nasze czasy oraz wyjaśnienie zależności między budową cepa a tajemnicą Trójcy Świętej.


od redakcji

Młodzi a Kościół
Gdzie są dziś młodzi? Wydaje się, że znikli z naszych kościołów, nabożeństw, procesji… Wielu gromadzi się jeszcze podczas specjalnie dla nich organizowanych wydarzeń: dni młodych, koncertów, uwielbień. Zawsze piękne świadectwa przynosi do naszego wydawnictwa często nas odwiedzający Jan Budziaszek, organizator koncertu Jednego serca w Rzeszowie. Tam gromadzą się tysiące młodych ludzi, którzy chcą wielbić Boga!

Każdy z nas, nieraz we własnym domu, zetknął się jednak z problemem odejścia młodych od Boga, a przynajmniej od Jego Kościoła. Dla Kościoła rozumianego instytucjonalnie ostatnie czasy są szczególnie trudne. I nie chodzi tylko o postępującą sekularyzację i promocję życia niezgodnego z Ewangelią Jezusa, ale o wydobywanie na światło dzienne, a nawet „głoszenie na dachach” zła uczynionego przez niektórych ludzi Kościoła. Niekiedy fakty rzeczywiście są porażające. Jak ma się z nimi skonfrontować człowiek wierzący? Jak mają do nich podejść młodzi poszukujący ludzie, idealistycznie nastawieni do życia?

Rozeznanie i wybór są trudne także dlatego, że coraz bardziej agresywnie działające media przedstawią nam tylko wycinek rzeczywistości – dobrze dobrany, tak by pasował do przedstawianego obrazu, który ma silnie pobudzić emocje.

Jaka powinna być odpowiedź Kościoła? Powinien on być po prostu sobą, czyli Kościołem pokornego, ubogiego, ukrzyżowanego Pana, którego królestwo i życie nie jest z tego świata. Ma być wspólnotą wiary i miłości. Kościół ma przed sobą do przebycia długą drogę, by zrealizować ten ideał. Potrzeba na nowo z całych serc wołać o Ducha Świętego, Pana i Ożywiciela! Bo pokonanie tej odległości tylko o ludzkich siłach jest chyba niemożliwe. Przecież dla Boga i Jego mocy, której działanie już tyle razy oglądaliśmy, nie ma granic, barier ani przeszkód nie do pokonania.

Młodzi – jak zawsze – poszukują prawdy, autentyczności, głębokich wartości. Ze względu na nie są gotowi na sprzeciw, bunt, radykalne wybory. My, ludzie Kościoła, mamy w ręku najbardziej rewolucyjne przesłanie wszech czasów – Ewangelię – oraz historie tysięcy ludzi radykalnie nią żyjących (choćby św. Franciszka z Asyżu i Ojca Pio). Odszukajmy we własnym życiu ów najcenniejszy skarb i przekażmy go młodemu pokoleniu.

Maciej Zinkiewicz OFMCap
redaktor naczelny


TEMAT NUMERU – MŁODZI A KOŚCIÓŁ

List do młodych – papież Franciszek

Otwarte drzwi Kościoła – ks. Przemysław Artemiuk

Czym dla Ciebie jest Kościół? ankieta

Nie dziwi mnie bunt młodych – Rozmowa z ks. Andrzejem Muszalą, profesorem Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, bioetykiem i duszpasterzem akademickim

Ducha nie gaśmy! Dorota Knapik

Po pierwsze towarzyszyć! Rozmowa z br. Arturem Borkowskim OFMCap, referentem katechetycznym krakowskich kapucynów i wykładowcą katechetyki

 

OJCIEC PIO

Życiowa rola. Zafascynowani Ojcem Pio – Maciej Małysa

Karol Wojtyła i nieprzepowiedziana przepowiednia Ojca Pio. Z życia Ojca Pio – br. Błażej Strzechmiński OFMCap

Dobro mnoży się mimo wszystko. Dzieło Pomocy Ojca Pio Karolina Bonk

 

ŻYCIE DUCHOWE

Mądrość serca. Jak dzieci... – s. Bożena Leszczyńska

 

ROZMAITOŚCI

Kafarneński domuss ecclesiae. W świecie Biblii Anna Maria Wajda

Budowa cepa według dziadka. Dziadkowe wychowanie Joanna Świątkiewicz

Intencje modlitewne

Nad(od)chodzą młodzi Adam Maniura

 

LA CASA SOLLIEVO DELLA SOFFERENZA
DODATEK SPECJALNY DLA GRUP MODLITWY OJCA PIO

Ojciec Pio umocnił zakonnego stolarza. Zafascynowani Ojcem Pio – br. Andrzej Derdziuk OFMCap

Mistyczne przyczyny cierpienia Ojca Pio (1). Spotkanie formacyjne. Maj – Giancarlo Setti

Mistyczne przyczyny cierpienia Ojca Pio (2). Spotkanie formacyjne. Czerwiec– Giancarlo Setti

Wniebowstąpienie. Różaniec Grup Modlitwy. Maj – br. Zdzisław Duma OFMCap

Zesłanie Ducha Świętego. Różaniec Grup Modlitwy. Czerwiec – br. Zdzisław Duma OFMCap

Wolność poza Kościołem czy w Jezusie Chrystusie? – Rozmowa z br. Konradem Baranem OFMCap

Ireneusz z Lyonu. Święty i teolog także na nasze czasy. Święci i świętość – Piotr Rak

Kronika Grup Modlitwy

Ostatnio zmieniany piątek, 02 lipiec 2021 21:31

Nowy numer "Głosu Ojca Pio"

Głos Ojca Pio 147 (3/2024)

Głos Ojca Pio 147 (3/2024)

Nowy numer stara się odpowiedzieć na pytanie, czy istnieje lekarstwo na obolałą duszę. Odpowiedź brzmi: istnieje. A zaczyna działać, gdy odpowiemy na wyciągniętą ku nam pomocną dłoń Boga.

Czytaj więcej

        


 

  1. Świadectwa
  2. Intencje do Ojca Pio

REKLAMA

WIDEO

Newsletter