Dobrego dnia z Ojcem Pio
CZWARTEK, 20 LIPCA : Zaszczytów dostępuje się wtedy, kiedy się nimi gardzi.

Głos Ojca Pio 116 (2/2019)

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Temat numeru: Pełen nadziei

Najnowsze wydanie „Głosu Ojca Pio” jest pełne nadziei, bo bez niej nie potrafimy żyć. Mówią o tym nasi rozmówcy i autorzy...

Temat numeru: Pełen nadziei

Najnowsze wydanie „Głosu Ojca Pio” jest pełne nadziei, bo bez niej – pisze we wstępie redaktor naczelny, Maciej Zinkiewicz OFMCap, nie potrafimy żyć. Mówią o tym także nasi rozmówcy: Konrad Baran – referent powołaniowy zakonu kapucynów, pan Wojciech – wolontariusz w hospicjum oraz Dorota Woźniak – ze wspólnoty Lotreto modlącej się o powrót dzieci do Kościoła.

Temat numeru omawiają: biblista – ks. Tomasz Jelonek, psycholog – Piotr Kwiatek OFMCap, a także wieloletni duszpasterz i historyk Kościoła – ks. Jerzy Czerwień.

W dziale poświęconym Ojcu Pio znajdziemy artykuł o Raffaelinie Cerase i jej znajomości z Ojcem Pio.

Ponadto w numerze przeczytamy, o czym opowiada spowiednik papieża, jak odbywa się pudrowanie nadziei, a także jak do świętości wzrastała dziewczynka, której nadano przydomek „ogień”.

 


od redakcji

Pełen nadziei

„Nadzieja to po prostu jutro. Tyle że dzisiaj” – powiedziała mi jedna z osób, które zapytałem, czym jest nadzieja i jakie ma znaczenie dla naszego życia. Trudno ją chyba ściśle określić, precyzyjnie zdefiniować. Czym jest nadzieja dla Ciebie? Jakie ma znaczenie dla Twojej codzienności?

Jedno jest pewne: bez nadziei żyć nie potrafimy. Wbrew modnym sloganom, które wołają, by chwytać moment, żyć tylko chwilą obecną, bez planów na przyszłość. Wynurzamy się z przeszłości i jesteśmy zwróceni ku przyszłości. Żyjemy w nieustannym swoistym napięciu między tym, co już za nami, a tym, czego się spodziewamy, za czym tęsknimy, czego ufnie oczekujemy… Zostaliśmy wrzuceni w ten świat w czasie i miejscu, jakich sobie nie wybraliśmy, i, nie pojmując do końca sensu życia i śmierci, idziemy do przodu, prowadzeni przez nadzieję. W zmaganiu o życie i w ucieczce przed śmiercią nadzieja, mała lub wielka, każe nam szukać drobinek szczęścia lub spoglądać w niebo…

Człowiek to nieukończone dzieło i nigdy w pełni nieusatysfakcjonowana istota. Być może stąd tyle wśród nas narzekania. Zamiast zwrócić się ku własnemu wnętrzu, by odkryć wyzwalającą prawdę, wolimy niestety widzieć braki u innych i w świecie. Niekiedy boimy się spojrzeć głęboko we własne serce… Może dlatego, że się lękamy tego, co tam możemy zobaczyć, boimy się słabości, braku sił i nadziei na szansę uzdrowienia, przemiany, doświadczenia prawdziwej wolności…

Rozpoczynający się Wielki Post zaprasza nas jednak, byśmy podjęli trud przemiany życia, nawrócenia, oczyszczenia serca. Bez spojrzenia w głąb siebie i bez rachunku sumienia to niemożliwe. Fundamentem tego duchowego procesu jest istnienie ponadludzkiej nadziei – nadziei miłosiernego Ojca, który wpatruje się w horyzont, oczekując powrotu syna.

Jego pełne miłości serce, Jego słowo, które rozbrzmiewa we wnętrzu, Jego czułe gesty niosą nam nadzieję mocniejszą niż zło, większą niż świat: nadzieję na to, że On przygotował dla nas ucztę, że biesiada z okazji naszego przyjścia, powrotu, jest już gotowa. Wprowadzi nas na nią zwycięski Baranek, który „przewodzi nam w wierze i ją wydoskonala”.

Pan zapewnia nas, że cel jest już blisko i już jutro będziemy z Nim świętować zmartwychwstanie. Dziś możemy poczuć jego przedsmak. Nadzieja chrześcijanina to pewność.

Maciej Zinkiewicz OFMCap
redaktor naczelny


w numerze:

TEMAT NUMERU – PEŁEN NADZIEI
Wiara jest substancją nadziei – ks. Jerzy Czerwień
Być fizycznie to za mało! O posłudze woluntariusza w Hospicjum św. Łazarza opowiada pan Wojciech
Wiara i nadzieja – ks. Tomasz Jelonek
Przyjdź do Loreto! O wspólnocie Loreto działającej przy klasztorze kapucynów w Krakowie opowiada współzałożycielka, Dorota Woźniak
Pójdź za mną. O towarzyszeniu młodym w wyborze  powołania opowiada kapucyn, Konrad Baran, autor książki "W sidłach cyberseksu. Zjawisko. Pomoc duszpasterska" 

ŻYCIE DUCHOWE
Była jak żywioł. Święci i świętość – s. Judyta Katarzyna Woźniak
Siła nadziei – Piotr Kwiatek OFMCa

OJCIEC PIO
Raffaelina. Oblubienica Bożego Baranka – Maciej Zinkiewicz OFMCap 
15 lat i dalej: do Dzieła! Dzieło Pomocy św. Ojca Pio – Kinga Sadowska

ROZMAITOŚCI
"Spowiednik Papieża" opowiada... Zapowiedź książki "Nie lękajcie się przebaczać. Spowiednik Papieża opowiada..."
Intencje modlitewne
Tajemnica Krzysia – s. Bożena Leszczyńska
Pudrowanie nadziei. Felieton – Adam Maniura

LA CASA SOLLIEVO DELLA SOFFERENZA
DODATEK SPECJALNY DLA GRUP MODLITWY OJCA PIO
Grupy Modlitwy mają nowego pasterza – Roman Rusek OFMCap
Konspekt spotkania formacyjnego. Rok formacyjny 2019
Modlitwa myślna według Ojca Pio. Spotkanie formacyjne. Marzec – Roman Rusek OFMCap
Męka i śmierć Jezusa na krzyżu. Różaniec Grup Modlitwy. Marzec – Andrzej Derdziuk OFMCap
Metoda medytacji według Ojca Pio. Spotkanie formacyjne. Kwiecień – Roman Rusek OFMCap
Zmartwychwstanie. Różaniec Grup Modlitwy. Kwiecień – Andrzej Derdziuk OFMCap
Kronika Grup Modlitwy Ojca Pio

Ostatnio zmieniany czwartek, 09 maj 2019 13:38

Nowy numer "Głosu Ojca Pio"

Głos Ojca Pio 148 (4/2024)

Głos Ojca Pio 148 (4/2024)

Nowy „Głos Ojca Pio” [GOP 148/4/2024] pokazuje nadzwyczajne Boże interwencje w ludzkim życiu. O swoich doświadczeniach opowiada m.in. bokser Tomasz Adamek.

Czytaj więcej

        


 

  1. Świadectwa
  2. Intencje do Ojca Pio

REKLAMA

WIDEO

Newsletter