Dobrego dnia z Ojcem Pio
7 GRUDNIA: Im bardziej surowa jest zima, tym bardziej lato obfituje w kwiaty i owoce.
Jak przywrócić pokój serca. Porada Ojca Pio © Joanna Świątkiewicz

Jak przywrócić pokój serca. Porada Ojca Pio

Oceń ten artykuł
(14 głosów)

Pragnieniem Twoim jest pójść za Jezusem, być blisko Niego, odsuń więc od siebie myśli, które powodują niepokój serca, albowiem nigdy nie byłaś tak blisko tego delikatnego Oblubieńca jak teraz, gdy dotknięta jesteś smutkiem. Twoje miejsce jest wśród zastępów wybranych, żyj z nimi, przyłącz się do nich, podążaj za nimi i mów, jak to czynią żołnierze Chrystusa: „Chociażby stanął naprzeciw mnie obóz, moje serce bać się nie będzie; choćby wybuchła przeciw mnie wojna, nawet wtedy będę pełen ufności” (Ps 27,3). 

Nie bój się, gdyż przynależność do nich nie jest trudna ani niemożliwa. Przecież znane Ci są historie o młodych i pełnych delikatności dziewczynach, takich jak św. Łucja, Agnieszka, Agata, Cecylia i wielu innych, które zniosły potworne męczeństwo z miłości do Boskiego Oblubieńca. Tak więc ani słaba płeć, ani młody wiek nie przeszkodziły im w odniesieniu zwycięstwa w Panu. W górę serca, miejsce nasze jest tuż przy tronie Boga; bitwy nie toczy się w tym przypadku siłą ciała, lecz cnotami duszy; zwycięstwa nie zdobywa się uzbrojonym w żelazo, ale w modlitwę; tylko wiara pozwala wytrwać aż do końca próby. Podczas ataku nieprzyjaciela i podczas próby, jaką jest samo życie, prośmy Pana, by nie tylko nie dopuszczał do nas wroga, ale i przyjął nas do swego królestwa, jeżeli taka będzie Jego wola. Oby stało się to jak najszybciej. 

Gdy przychodzi czas próby, to czujemy się zagubieni, jednak ze względu na stałość w czynieniu dobra i na cierpliwość w walce pokonamy bezczelność wszystkich naszych nieprzyjaciół, i – jak mówi Boski Mistrz – dzięki swojej wytrwałości ocalimy nasze życie, albowiem „to, co wystawia waszą wiarę na próbę, rodzi wytrwałość” (Jk 1,3). Podążajmy za Jezusem drogą cierpienia: spojrzenie nasze niech będzie utkwione w Niebiańskim Jeruzalem, a wszelka przeszkoda, która stoi na naszej drodze, będzie łatwa do pokonania. 

Ojciec Pio

Pietrelcina, 14 października 1915 roku


Fragment książki

  Porady duchowe Ojca Pio
  wybór i opracowanie Joanna Piestrak

Kierownictwo duchowe Ojca Pio nadal jest bardzo pożądane. Jego współcześni czciciele i sympatycy chętnie sięgają po korespondencję z dziećmi duchowymi. Na bazie tych listów powstał wybór porad duchowych Ojca Pio. Dotykają one rozmaitych - istotnych - wątpliwości w wierze i prowadzeniu życia chrześcijańskiego. Są wskazówkami, jak dążyć do miłości, prawdy i piękna duchowego.

Zamówienia: e-serafin.pl lub tel. 12 623 80 58

Ostatnio zmieniany środa, 27 lipiec 2016 18:27

Nowy numer "Głosu Ojca Pio"

Głos Ojca Pio 144 (6/2023)

Głos Ojca Pio 144 (6/2023)

Nowy numer podejmuje temat powrotu do tradycyjnego świętowania Bożego Narodzenia. Warto zatem przypomnieć sobie wydarzenia, których owo świętowanie jest pamiątką, i rozbudzić w sobie chęć głębokiego ich przeżywania.

Czytaj więcej

        


 

REKOLEKCJE ADWENTOWE

  1. Świadectwa
  2. Intencje do Ojca Pio

REKLAMA

WIDEO

Newsletter