Dobrego dnia z Ojcem Pio
14 KWIETNIA: Boże miłosierdzie przemienia nasze nędze w dzieło swojej dobroci i łaskawości.

5 SPOTKANIE, KTÓRE ODMIENI TWOJĄ MODLITWĘ

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

JAK PRZEŻYĆ PUSTYNIĘ? Jedynym sposobem, by ożywić rzeczy Boże, jest ożywienie serca. Kiedy serce napełnia się Bogiem, fakty z życia wypełniają się urokiem Boga. Serce ożywia się w tak zwanych okresach mocnych (w okresach szczególnej modlitwy, pokuty i pracy wewnętrznej). Tak czynili prorocy, święci i przede wszystkim Chrystus.

Okres mocny oznacza rezerwowanie pewnego czasu w programie dnia, na przykład trzydziestu minut dziennie, aby przebywać z Panem, kilku godzin co piętnaście dni, itd. Okres mocny jest nie tylko po to, by się modlić, ale też by odzyskać emocjonalną równowagę, jedność wewnętrzną, pogodę ducha i pokój. W przeciwnym razie ludzie kończą wewnętrznym rozbiciem w szaleństwie życia.

Ci, którzy biorą na poważnie swe życie z Bogiem, powinni zintegrować potrzebę okresów mocnych z organizacją własnych zajęć. Jeśli zachowasz okresy mocne, to okresy mocne ocalą ciebie. Od czego? Od pustki życia oraz od egzystencjalnych złudzeń. Jeśli narzekasz i mówisz, że brakuje ci czasu, odpowiem ci, że czas
jest kwestią preferencji, wyborów, a preferencje zależą od priorytetów. Czas ma się na to, czego się pragnie. Kiedy poświęcasz Panu cały dzień (przynajmniej około siedem godzin) w ciszy i samotności, taki dzień nazywa się Pustynią.

Aby udać się na Pustynię,wskazane jest, niemalże jest to koniecznością, wyjść poza miejsce, w którym żyjesz lub pracujesz, i odejść na miejsce odosobnione. Może to być wyjazd na wieś, do lasu, w góry lub do domu rekolekcyjnego.

Wskazane jest, aby na Pustynię iść w małych grupach, ale kiedy dotrzecie już na miejsce, w którym chcecie spędzić dzień, koniecznym jest, aby grupa się rozdzieliła i każda osoba pozostała w kompletnej samotności. Na koniec można ponownie się zebrać na braterskie dzielenie oraz by pomodlić się wspólnotowo.

Wskazane jest, aby każdy wziął coś do jedzenia, nie zapominając jednak, że Pustynia ma również charakter pokutny. Nie należy jednak powstrzymywać się od picia napojów, aby uniknąć odwodnienia.

Podsumowując: Pustynia jest okresem mocnym poświęconym Bogu w ciszy, samotności i pokucie.

Wskazane jest, aby mieć do dyspozycji teksty biblijne, psalmy, wskazówki, jak przeprowadzić ćwiczenia odprężające... czyli to wszystko, co znajdziesz w tej książeczce. Nie zapomnij wziąć ze sobą
notatnika, aby zapisać swoje wrażenia.

Porada z książki "Spotkanie. Podręcznik modlitwy" - Ignacio Larrañaga. Nowość Wydawnictwa Serafin.

Książkę kupisz w księgarni internetowej: www.e-serafin.pl

Ostatnio zmieniany piątek, 28 kwiecień 2017 09:42

Nowy numer "Głosu Ojca Pio"

Głos Ojca Pio 146 (2/2024)

Głos Ojca Pio 146 (2/2024)

Nowy numer podejmuje temat nawrócenia. Autorzy artykułów i świadectw pokazują, w jakich momentach życia Bóg podaje rękę i z jakich opałów potrafi człowieka wyciągnąć.

Czytaj więcej

        


 

  1. Świadectwa
  2. Intencje do Ojca Pio

REKLAMA

WIDEO

Newsletter