Dobrego dnia z Ojcem Pio
ŚRODA, 14 CZERWCA :  Trzeba nieustannie troszczyć się o formację swego serca i nie zaniedbywać niczego, co mogłoby przysporzyć szczęścia.
Tanecznym krokiem do Nieba fot. mikael.com.pl

Tanecznym krokiem do Nieba

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Zorganizowali pięciodniowe taneczne spotkanie z Bogiem w rytmie hip hop, popping, house i tańca jazzowego. Zaprosili do współpracy cenionych instruktorów tańca i choreografii z całej Polski. Zapewnili świetną opiekę duchową. Rekolekcje taneczne odbyły się w karmelitańskim Domu Pielgrzyma, położonym w malowniczej okolicy Czernej koło Krakowa.

MIKAEL Reko Dance Kemp 2016 jest najlepszym dowodem na to, że można bez problemu połączyć sprawy Boże ze sprawami ludzkimi, czyli sprowadzać niebo na ziemię. Stoi za nim grupa młodych osób, chrześcijan, którzy przez taniec dzielą się Dobrą Nowiną o miłosiernej miłości Boga do każdego człowieka. Przewodzi im Hubert Wawrzkowicz, który pomysł na to wydarzenie zaczerpnął z jednego z największych w Europie festiwali tańca, który w ubiegłym roku odbył się w Krakowie. W jego letniej edycji wzięło udział prawie 1000 osób, które doskonaliły swoje umiejętności pod okiem znanych artystów z całego świata. W hali AWF, gdzie odbywały się zajęcia, wisiały ogromne oleodruki z wizerunkami instruktorów. Hubertowi zabrakło jednak jednego − wizerunku Pana Jezusa. Wtedy postanowił, że zrobi podobną imprezę w przyszłym roku.

Na początku spotkał się z Agnieszką Jaśkowską, jedną z czołowych tancerek hiphopowych w Polsce. − To była krótka rozmowa. Gdy tylko usłyszała „rekolekcje taneczne”, od razu się zgodziła. Jej reakcja dodała mi ogromnej energii i wiary w to, że się uda. Agnieszka podała mi numery telefonów do różnych osób, o których wiedziała, że są w Kościele w różnych wspólnotach i tańczą na najwyższym poziomie. Właściwie każda z nich była na tak, ale trzeba było to przegadać z Panem Bogiem. Po świętach Wielkiej Nocy wybraliśmy się do sióstr ze Zgromadzenia Dzieciątka Jezus w Czernej na trzydniowe rekolekcje w ciszy. Tam nasz pomysł dojrzał i nabrał konkretnych kształtów.

Sam program rekolekcji tanecznych miał równoważyć kwestie ciała i ducha. Dlatego po intensywnych zajęciach, podczas których uczestnicy doskonalili swoje umiejętności taneczne, następowała Eucharystia − by kończyć dzień wpatrywaniem się w Chrystusa. Nie zabrakło również nocnej drogi krzyżowej z pochodniami, która bardzo zapadła w serca jej uczestników, a także konferencji, uwielbienia i… jam session. Był również czas na panel dyskusyjny #Skilluj cnoty, przeprowadzony w formie sesji pytań i odpowiedzi na przeróżne tematy związane z Kościołem. Duchową opiekę nad wydarzeniem sprawowali: dominikanin o. Tomasz Nowak, karmelita bosy o. Mariusz Wójtowicz i ks. Maciej Flader, odpowiedzialny za Szkołę Nowej Ewangelizacji w Przemyślu.

Marzeniem MIKAELA jest zorganizowanie kolejnych edycji rekolekcji tanecznych przeznaczonych dla większej liczby uczestników. Okazuje się, że jest duże zapotrzebowanie na tego typu imprezy. − Każdy z uczestników i instruktorów wyjeżdżał stąd z niedosytem – ze śmiechem podsumowuje Hubert Wawrzkowicz. – I to jest najlepsza recenzja. Przesyt jest niedobry, niezdrowy, niedosyt jest super. On nas motywuje do zorganizowania kolejnego takiego wydarzenia – na większą skalę. Poinformujemy o nim z radością na www.mikael.com.pl.

Marcin Węc

„Głos Ojca Pio” [101/5/2016]


MARCIN WĘC – Pomaganie innym jest jego pasją. Na co dzień koordynuje akcją www.wielkazmiana.pl. Doradza organizacjom pozarządowym w zakresie PR, marketingu i pozyskiwania środków na działalność. Członek-założyciel Stowarzyszenia Wzmacniacz.org i Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu. W sieci najczęściej można go spotkać na Twitterze. Energii do życia dodaje mu śpiewanie w Kraków Gospel Choir.

Ostatnio zmieniany środa, 01 luty 2017 15:15

Nowy numer "Głosu Ojca Pio"

Głos Ojca Pio 147 (3/2024)

Głos Ojca Pio 147 (3/2024)

Nowy numer stara się odpowiedzieć na pytanie, czy istnieje lekarstwo na obolałą duszę. Odpowiedź brzmi: istnieje. A zaczyna działać, gdy odpowiemy na wyciągniętą ku nam pomocną dłoń Boga.

Czytaj więcej

        


 

  1. Świadectwa
  2. Intencje do Ojca Pio

REKLAMA

WIDEO

Newsletter