Dobrego dnia z Ojcem Pio
14 KWIETNIA: Boże miłosierdzie przemienia nasze nędze w dzieło swojej dobroci i łaskawości.
Nieprzeciętni przedsiębiorcy © Jakub Szymczuk

Nieprzeciętni przedsiębiorcy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rzetelnie wykonują swoją pracę, dotrzymują umów, nie zwlekają z zapłatą pracownikom, uczciwie rozliczają się z Urzędem Skarbowym. Wbrew utartym opiniom uważają, że pierwszy milion można zarobić uczciwie. W biznesie wprost kierują się zasadami zawartymi w Ewangelii.

Wczesną wiosną o tej porze jest jeszcze szaro, zimno i nieprzyjemnie. Gdy nieliczni przechodnie spieszą do pracy lub na uczelnię, oni spotykają się na wspólnym śniadaniu o 7 rano. Zaczynają dzwonić telefony, w ruch idą wizytówki, ktoś uruchamia laptopa. Nie jest to jednak klasyczne śniadanie biznesowe. Po krótkim powitaniu przychodzi czas na lekturę duchową. Ambitną: św. Josemaria Escriva, Tomasz a Kempis, bp Józef S. Pelczar. Po niej następują dwie sesje networkingowe, w trakcie których uczestnicy spotkania wymieniają się kontaktami. Niekiedy podczas śniadań odbywają są krótkie szkolenia prowadzone przez członków lub zaproszonych gości. Tak rozpoczynają jeden dzień w tygodniu przedsiębiorcy należący do Towarzystw Biznesowych. Agenda, która porządkuje każde z ich spotkań, jest tak pomyślana, by całość była efektywna i skuteczna. I sprawdza się w działaniu: od 5 lat z tej formy rozwoju kontaktów i relacji biznesowych korzystają setki osób prowadzących własną działalność gospodarczą.

Towarzystwo zostało założone przez przedsiębiorcę i fundraisera Macieja Gnyszkę. Misję organizacji opisują trzy podstawowe hasła: wartości, biznes i networking. Te pierwsze są szczególnie istotne dla wszystkich członków, którzy wcielają je w życie w codziennej pracy, biznesie i działalności społecznej. Formacja duchowa osób zaangażowanych w działalność Towarzystw Biznesowych nie ogranicza się jednak do lektury wybitnych dzieł chrześcijańskich. Chętni mogą wziąć udział w corocznych rekolekcjach dla członków i sympatyków Towarzystwa. W tym roku w drugiej połowie lutego odbyły się rekolekcje ze św. Maksymilianem.

Celem organizacji jest tworzenie sieci zaufanych kontaktów i wzajemna pomoc w dotarciu do nowych obszarów rynku. Obecnie cotygodniowe śniadania biznesowe odbywają się już w ośmiu miastach: w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Lublinie, Rzeszowie, Poznaniu i Trójmieście. Maciej Gnyszka otwarcie przyznaje: − Wierzę głęboko, że jeśli ktoś jest powołany do bycia przedsiębiorcą, do uświęcania się na tej drodze, to jest powołany także do ciągłego rozwoju. Ponadto do ulepszania swoich produktów, swojego zespołu i procesów, a także do dzielenia się swoim doświadczeniem z innymi. A to prawie zawsze kończy się sukcesem ekonomicznym na wielką skalę! Można zatem powiedzieć, że ten, kto poważnie traktuje swoje powołanie, musi poważnie traktować także wezwanie do osiągania sukcesów w swojej branży.

Więcej o tych inspirujących duchowo spotkaniach biznesowych można przeczytać na stronie www.TowarzystwoBiznesowe.pl.

Marcin Węc

„Głos Ojca Pio” [98/2/2016]


MARCIN WĘC – Pomaganie innym jest jego pasją. Na co dzień koordynuje akcją www.wielkazmiana.pl. Doradza organizacjom pozarządowym w zakresie PR, marketingu i pozyskiwania środków na działalność. Członek-założyciel Stowarzyszenia Wzmacniacz.org i Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu. W sieci najczęściej można go spotkać na Twitterze. Energii do życia dodaje mu śpiewanie w Kraków Gospel Choir.

Ostatnio zmieniany środa, 01 marzec 2017 11:19

Nowy numer "Głosu Ojca Pio"

Głos Ojca Pio 146 (2/2024)

Głos Ojca Pio 146 (2/2024)

Nowy numer podejmuje temat nawrócenia. Autorzy artykułów i świadectw pokazują, w jakich momentach życia Bóg podaje rękę i z jakich opałów potrafi człowieka wyciągnąć.

Czytaj więcej

        


 

  1. Świadectwa
  2. Intencje do Ojca Pio

REKLAMA

WIDEO

Newsletter