Dobrego dnia z Ojcem Pio
NIEDZIELA, 26 STYCZNIA 2020: Łódź twojej duszy niech mocno zakotwiczy w ufności w boskie dobro.
Nieprzeciętni przedsiębiorcy © Jakub Szymczuk

Nieprzeciętni przedsiębiorcy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rzetelnie wykonują swoją pracę, dotrzymują umów, nie zwlekają z zapłatą pracownikom, uczciwie rozliczają się z Urzędem Skarbowym. Wbrew utartym opiniom uważają, że pierwszy milion można zarobić uczciwie. W biznesie wprost kierują się zasadami zawartymi w Ewangelii.

Wczesną wiosną o tej porze jest jeszcze szaro, zimno i nieprzyjemnie. Gdy nieliczni przechodnie spieszą do pracy lub na uczelnię, oni spotykają się na wspólnym śniadaniu o 7 rano. Zaczynają dzwonić telefony, w ruch idą wizytówki, ktoś uruchamia laptopa. Nie jest to jednak klasyczne śniadanie biznesowe. Po krótkim powitaniu przychodzi czas na lekturę duchową. Ambitną: św. Josemaria Escriva, Tomasz a Kempis, bp Józef S. Pelczar. Po niej następują dwie sesje networkingowe, w trakcie których uczestnicy spotkania wymieniają się kontaktami. Niekiedy podczas śniadań odbywają są krótkie szkolenia prowadzone przez członków lub zaproszonych gości. Tak rozpoczynają jeden dzień w tygodniu przedsiębiorcy należący do Towarzystw Biznesowych. Agenda, która porządkuje każde z ich spotkań, jest tak pomyślana, by całość była efektywna i skuteczna. I sprawdza się w działaniu: od 5 lat z tej formy rozwoju kontaktów i relacji biznesowych korzystają setki osób prowadzących własną działalność gospodarczą.

Towarzystwo zostało założone przez przedsiębiorcę i fundraisera Macieja Gnyszkę. Misję organizacji opisują trzy podstawowe hasła: wartości, biznes i networking. Te pierwsze są szczególnie istotne dla wszystkich członków, którzy wcielają je w życie w codziennej pracy, biznesie i działalności społecznej. Formacja duchowa osób zaangażowanych w działalność Towarzystw Biznesowych nie ogranicza się jednak do lektury wybitnych dzieł chrześcijańskich. Chętni mogą wziąć udział w corocznych rekolekcjach dla członków i sympatyków Towarzystwa. W tym roku w drugiej połowie lutego odbyły się rekolekcje ze św. Maksymilianem.

Celem organizacji jest tworzenie sieci zaufanych kontaktów i wzajemna pomoc w dotarciu do nowych obszarów rynku. Obecnie cotygodniowe śniadania biznesowe odbywają się już w ośmiu miastach: w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Lublinie, Rzeszowie, Poznaniu i Trójmieście. Maciej Gnyszka otwarcie przyznaje: − Wierzę głęboko, że jeśli ktoś jest powołany do bycia przedsiębiorcą, do uświęcania się na tej drodze, to jest powołany także do ciągłego rozwoju. Ponadto do ulepszania swoich produktów, swojego zespołu i procesów, a także do dzielenia się swoim doświadczeniem z innymi. A to prawie zawsze kończy się sukcesem ekonomicznym na wielką skalę! Można zatem powiedzieć, że ten, kto poważnie traktuje swoje powołanie, musi poważnie traktować także wezwanie do osiągania sukcesów w swojej branży.

Więcej o tych inspirujących duchowo spotkaniach biznesowych można przeczytać na stronie www.TowarzystwoBiznesowe.pl.

Marcin Węc

„Głos Ojca Pio” [98/2/2016]


MARCIN WĘC – Pomaganie innym jest jego pasją. Na co dzień koordynuje akcją www.wielkazmiana.pl. Doradza organizacjom pozarządowym w zakresie PR, marketingu i pozyskiwania środków na działalność. Członek-założyciel Stowarzyszenia Wzmacniacz.org i Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu. W sieci najczęściej można go spotkać na Twitterze. Energii do życia dodaje mu śpiewanie w Kraków Gospel Choir.

Ostatnio zmieniany środa, 01 marzec 2017 11:19

Nowy numer "Głosu Ojca Pio"

Głos Ojca Pio 121 (1/2020)

Zachęca do powierzenia swojego życia kierownikowi duchowemu. Aby poznać, na czym polega rozeznawanie, warto przeczytać artykuł „Widzieć świat oczami Boga” oraz wywiad ze świeckim kierownikiem duchowym.

Czytaj więcej

    


POLECAMY

  1. Świadectwa
  2. Intencje do Ojca Pio

REKLAMA

WIDEO

Newsletter