Dobrego dnia z Ojcem Pio
7 GRUDNIA: Im bardziej surowa jest zima, tym bardziej lato obfituje w kwiaty i owoce.
Idź do nieba i rób to stylowo © 12Kamieni.pl

Idź do nieba i rób to stylowo

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zaczęło się od viralowej akcji na Facebooku. 18 października 2014 roku światło dzienne ujrzał fanpejdż 12 KAMIENI, którego treść ograniczała się do grafik z tekstami Jaram się jak znicz, Mam dobry wkład i Nie wypalaj się oraz do obietnicy, że 1 listopada wszystko się wyjaśni. Dzięki samej akcji promocyjnej strona wzbudziła ogromne zainteresowanie, choć nikt nie miał pojęcia, o co właściwie chodzi.

Twórcy tego zamieszania dotrzymali obietnicy: w dzień Wszystkich Świętych wystartował nowy internetowy projekt lajfstajlowy www.12KAMIENI.pl. Tworzy go grupa przyjaciół z Trójmiasta piszących o swoich przeżyciach, własnym doświadczeniu bycia w Kościele i życiu na co dzień z Bogiem. Stało się jasne, że powinniśmy jarać się jak znicz, ponieważ chrześcijaństwo to Dobra Nowina, nie wypalać się, gdyż portal ma podtrzymywać ogień Ducha Świętego oraz mieć dobry wkład, bo każdy chrześcijanin powołany jest do zaangażowania w budowanie wspólnoty Kościoła.

− Pomysł na stworzenie 12 KAMIENI pojawił się i dojrzewał w gronie kilku osób, które chciały wykorzystać swoje talenty i pomysły − tłumaczy Monika Szeligowska, blogerka i współzałożycielka projektu. Brakowało im jednak w sieci miejsca, które odpowiadałoby zarówno ich stylowi bycia, jak i hierarchii wartości. Wybrali najbardziej oczywiste, choć wcale nie najprostsze rozwiązanie − stworzyli to miejsce sami. Projekt ma na celu przede wszystkim ewangelizację młodych ludzi, którzy Kościół uważają za mało interesujący i z ich punktu widzenia nieatrakcyjny. 12 KAMIENI chce do nich docierać z ciekawymi treściami podanymi w atrakcyjnej formie, nawiązywać dialog i wspólnie tworzyć środowisko im podobnych. By nie zrazić nieprzekonanych lub pozostających na obrzeżach Kościoła, swój przekaz buduje w oparciu o kulturę, w którą wplata wątki związane z wiarą. Ostatecznym celem autorów projektu jest to, by jak najwięcej ludzi poznało Jezusa w świecie zdominowanym przez popkulturę.

Swoją nazwę zaczerpnęli z Księgi Jozuego, w której 12 KAMIENI miało przypominać Izraelitom przejście suchą stopą przez Jordan do Ziemi Obiecanej. Jest to dla nich czytelny symbol przymierza, obecności Boga, który cały czas towarzyszy ludziom i ich prowadzi.

Choć osią 12 KAMIENI jest działalność internetowa, ich działania wykraczają poza przestrzeń wirtualną. Poza blogowaniem tworzą jeszcze muzykę, organizują koncerty, zajmują się projektowaniem i dizajnem, a wszystko jest przesycone tym, czym żyją na co dzień − Ewangelią. − Cała nasza działalność jest narzędziem głoszenia Królestwa Bożego − tłumaczy Alek Konieczny, szef projektu. I dodaje: − Podobnie jak z chrześcijańskimi lekarzami czy biznesmenami: wszystko, co robimy, ma nakierowywać na Jezusa.

Marcin Węc

„Głos Ojca Pio” [98/2/2016]


MARCIN WĘC – Pomaganie innym jest jego pasją. Na co dzień koordynuje akcją www.wielkazmiana.pl. Doradza organizacjom pozarządowym w zakresie PR, marketingu i pozyskiwania środków na działalność. Członek-założyciel Stowarzyszenia Wzmacniacz.org i Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu. W sieci najczęściej można go spotkać na Twitterze. Energii do życia dodaje mu śpiewanie w Kraków Gospel Choir.

Ostatnio zmieniany wtorek, 19 lipiec 2016 22:33

Nowy numer "Głosu Ojca Pio"

Głos Ojca Pio 144 (6/2023)

Głos Ojca Pio 144 (6/2023)

Nowy numer podejmuje temat powrotu do tradycyjnego świętowania Bożego Narodzenia. Warto zatem przypomnieć sobie wydarzenia, których owo świętowanie jest pamiątką, i rozbudzić w sobie chęć głębokiego ich przeżywania.

Czytaj więcej

        


 

REKOLEKCJE ADWENTOWE

  1. Świadectwa
  2. Intencje do Ojca Pio

REKLAMA

WIDEO

Newsletter