Dobrego dnia z Ojcem Pio
2 PAŹDZIERNIKA: Nie zapominaj o Aniele Stróżu, niewidzialnym towarzyszu, zawsze obecnym, zawsze gotowym, by nas wysłuchać, a tym bardziej, by nas pocieszać. Cudowna to więź, błogosławione towarzystwo, jeśli tylko będziemy umieli je pojąć!
Filmy, które potrafią odmienić życie © Yap Kee Chan | Dreamstime.com

Filmy, które potrafią odmienić życie

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Są świadomi siły kina, które może opowiadać i pokazywać historie poruszające do żywego. Chcą nie tylko fascynować, ale też motywować do działania. Sceny z ich filmów mają zapadać w pamięć na długo i mobilizować do zmian od razu. Tak działa Stowarzyszenie Rafael. 

W 2004 roku podjęli się dystrybucji kasety VHS z „Pasją” Mela Gibsona na terenie Polski. Wtedy zobaczyli, ile osób potrzebuje takich produkcji i na nie czeka. Dostrzegli również, jak wiele osób zmieniło się pod wpływem obejrzenia tego dzieła. Wówczas zaangażowali się w produkcję i promocję filmów edukacyjnych, religijnych, dokumentalnych. Do tej pory rozprowadzili ich ponad 800 000 sztuk.

We wrześniu 2014 roku wprowadzili do kin hit religijny „Mary’s Land – Ziemia Maryi”, który obejrzało ponad 150 000 osób. Dwa miesiące później weszła na ekrany ich pierwsza samodzielna produkcja – „Karolina”. Premierze tego filmu towarzyszyła wielka akcja rozpropagowania wśród młodzieży historii bł. Karoliny Kózkówny, której jest ona patronką.

− Ubiegły rok obfitował w liczne premiery filmów z przesłaniem ewangelicznym − z prawdziwą radością zauważa Andrzej Sobczyk ze Stowarzyszenia Rafael. I wymienia: − „Bóg nie umarł”, „Doonby. Każdy jest kimś”, „Czy naprawdę wierzysz?” i „Zakazany Bóg” zgromadziły ogromną publiczność i odbiły się szerokim echem w społeczeństwie.

Jeszcze większą popularnością będzie się z pewnością cieszył powstający obecnie film o niezwykłej sile modlitwy różańcowej. Mariusz Pilis i Dariusz Walusiak odwiedzili wiele miejsc na świecie, zgromadzili niesamowite historie o tej „najpotężniejszej z modlitw” i napisali już scenariusz. Obecnie są w przededniu rozpoczęcia zdjęć do filmu. Kinowa produkcja o różańcu będzie kręcona w 10 krajach świata: na Ukrainie, w Polsce, Austrii, we Włoszech, Portugalii, Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Nigerii, na Filipinach i prawdopodobnie w Kazachstanie. To naprawdę duża produkcja, obliczana na 50 dni zdjęciowych.

Powstający z takim rozmachem film dokumentalny z pewnością nie powstałby bez wsparcia wielu zaangażowanych darczyńców. Już ponad 3000 osób przekazało darowiznę na ten cel, co pozwoliło zgromadzić ponad połowę potrzebnej kwoty. Do premiery filmu przybliża każda, nawet najmniejsza wpłata. Można jej dokonać na stronie akcji: www.wielkazmiana.pl. Tam też można łatwo zamówić zestaw ulotek do rozdania w rodzinie, grupie parafialnej czy wśród znajomych. Ważna, o ile nie najważniejsza, jest też modlitwa za wszystkie osoby zaangażowane w to dzieło. O nią twórcy filmu proszą szczególnie.

Marcin Węc

„Głos Ojca Pio” [97/1/2016]


MARCIN WĘC – Pomaganie innym jest jego pasją. Na co dzień koordynuje akcją www.wielkazmiana.pl. Doradza organizacjom pozarządowym w zakresie PR, marketingu i pozyskiwania środków na działalność. Członek-założyciel Stowarzyszenia Wzmacniacz.org i Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu. W sieci najczęściej można go spotkać na Twitterze. Energii do życia dodaje mu śpiewanie w Kraków Gospel Choir.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 18 lipiec 2016 22:59

Nowy numer "Głosu Ojca Pio"

Głos Ojca Pio 143 (5/2023)

Głos Ojca Pio 143 (5/2023)

Nowy numer zachęca do refleksji nad obecną sytuacją dziejową. Autorzy rozważają temat wojny sprawiedliwej i obrony koniecznej. Na otwarcie obszerny artykuł o rodzinie Ulmów, bogato zilustrowany zdjęciami archiwalnymi.

Czytaj więcej

        


 

  1. Świadectwa
  2. Intencje do Ojca Pio

REKLAMA

WIDEO

Newsletter