Dobrego dnia z Ojcem Pio
CZWARTEK, 20 LIPCA : Zaszczytów dostępuje się wtedy, kiedy się nimi gardzi.

Porady Ojca Pio. Jak kochać całym sercem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ojciec Pio uważał, że dobre przeżywanie życia wymaga rozwijania w sobie miłości – do Boga i bliźniego. Bez tej cnoty nie można osiągnąć szczęścia. Miłość jest najważniejsza. Pozbawiona jej codzienność staje się jałowa i bezsensowna.

Kierowanie sercem nie zawsze jest łatwe. Stąd też Ojciec Pio przede wszystkim uczył, jak pokochać miłość. Warto poznać jego mądrość w tej materii i czynić z niej użytek we własnym życiu.

Porada. Jak wzrastać w cnocie miłości
Staraj się zawsze wzrastać w cnocie chrześcijańskiej miłości, która jest królową wszystkich cnót i nie bój się związanego z tym trudu. Pamiętaj, że w tej, jakże pięknej, cnocie wszelki postęp nigdy nie jest zbyt wielki. Niech ona będzie dla Ciebie szczególnie cenna, jako że dla naszego Boskiego Mistrza jest najcenniejsza i mówi o niej: „moje przykazanie” (J 15,12).

Tak, niech to przykazanie ma dla nas szczególną wartość, a wszystkie inne trudności zostaną automatycznie pokonane. Miłość jest cnotą nadzwyczaj piękną, albowiem Syn Boży, aby rozpalić ją w naszych sercach, zechciał zstąpić od Ojca i upodobnił się do nas, byśmy za pomocą środków, które nam zostawił, mogli ją poznać i zdobyć. Zatem z natarczywością prośmy Jezusa, aby zechciał nam jej udzielić i ze wszystkich sił starajmy się w niej wzrastać.

Pietrelcina, 30 marca 1915 roku


Książkę kupisz w księgarni e-serafin.pl

Nowy numer "Głosu Ojca Pio"

Głos Ojca Pio 148 (4/2024)

Głos Ojca Pio 148 (4/2024)

Nowy „Głos Ojca Pio” [GOP 148/4/2024] pokazuje nadzwyczajne Boże interwencje w ludzkim życiu. O swoich doświadczeniach opowiada m.in. bokser Tomasz Adamek.

Czytaj więcej

        


 

  1. Świadectwa
  2. Intencje do Ojca Pio

REKLAMA

WIDEO

Newsletter