Dobrego dnia z Ojcem Pio
NIEDZIELA, 20 SIERPNIA 2017: Radośni wiarą i spokojni na duszy, módlmy się zawsze, albowiem gorąca i szczera modlitwa przenika niebo i ma za sobą Bożą obietnicę.

Nowy numer "Głosu Ojca Pio"Tanecznym krokiem do Nieba fot. mikael.com.pl

Tanecznym krokiem do Nieba

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zorganizowali pięciodniowe taneczne spotkanie z Bogiem w rytmie hip hop, popping, house i tańca jazzowego. Zaprosili do współpracy cenionych instruktorów tańca i choreografii z całej Polski. Zapewnili świetną opiekę duchową. Rekolekcje taneczne odbyły się w karmelitańskim Domu Pielgrzyma, położonym w malowniczej okolicy Czernej koło Krakowa.

MIKAEL Reko Dance Kemp 2016 jest najlepszym dowodem na to, że można bez problemu połączyć sprawy Boże ze sprawami ludzkimi, czyli sprowadzać niebo na ziemię. Stoi za nim grupa młodych osób, chrześcijan, którzy przez taniec dzielą się Dobrą Nowiną o miłosiernej miłości Boga do każdego człowieka. Przewodzi im Hubert Wawrzkowicz, który pomysł na to wydarzenie zaczerpnął z jednego z największych w Europie festiwali tańca, który w ubiegłym roku odbył się w Krakowie. W jego letniej edycji wzięło udział prawie 1000 osób, które doskonaliły swoje umiejętności pod okiem znanych artystów z całego świata. W hali AWF, gdzie odbywały się zajęcia, wisiały ogromne oleodruki z wizerunkami instruktorów. Hubertowi zabrakło jednak jednego − wizerunku Pana Jezusa. Wtedy postanowił, że zrobi podobną imprezę w przyszłym roku.

Na początku spotkał się z Agnieszką Jaśkowską, jedną z czołowych tancerek hiphopowych w Polsce. − To była krótka rozmowa. Gdy tylko usłyszała „rekolekcje taneczne”, od razu się zgodziła. Jej reakcja dodała mi ogromnej energii i wiary w to, że się uda. Agnieszka podała mi numery telefonów do różnych osób, o których wiedziała, że są w Kościele w różnych wspólnotach i tańczą na najwyższym poziomie. Właściwie każda z nich była na tak, ale trzeba było to przegadać z Panem Bogiem. Po świętach Wielkiej Nocy wybraliśmy się do sióstr ze Zgromadzenia Dzieciątka Jezus w Czernej na trzydniowe rekolekcje w ciszy. Tam nasz pomysł dojrzał i nabrał konkretnych kształtów.

Sam program rekolekcji tanecznych miał równoważyć kwestie ciała i ducha. Dlatego po intensywnych zajęciach, podczas których uczestnicy doskonalili swoje umiejętności taneczne, następowała Eucharystia − by kończyć dzień wpatrywaniem się w Chrystusa. Nie zabrakło również nocnej drogi krzyżowej z pochodniami, która bardzo zapadła w serca jej uczestników, a także konferencji, uwielbienia i… jam session. Był również czas na panel dyskusyjny #Skilluj cnoty, przeprowadzony w formie sesji pytań i odpowiedzi na przeróżne tematy związane z Kościołem. Duchową opiekę nad wydarzeniem sprawowali: dominikanin o. Tomasz Nowak, karmelita bosy o. Mariusz Wójtowicz i ks. Maciej Flader, odpowiedzialny za Szkołę Nowej Ewangelizacji w Przemyślu.

Marzeniem MIKAELA jest zorganizowanie kolejnych edycji rekolekcji tanecznych przeznaczonych dla większej liczby uczestników. Okazuje się, że jest duże zapotrzebowanie na tego typu imprezy. − Każdy z uczestników i instruktorów wyjeżdżał stąd z niedosytem – ze śmiechem podsumowuje Hubert Wawrzkowicz. – I to jest najlepsza recenzja. Przesyt jest niedobry, niezdrowy, niedosyt jest super. On nas motywuje do zorganizowania kolejnego takiego wydarzenia – na większą skalę. Poinformujemy o nim z radością na www.mikael.com.pl.

Marcin Węc

„Głos Ojca Pio” [101/5/2016]


MARCIN WĘC – Pomaganie innym jest jego pasją. Na co dzień koordynuje akcją www.wielkazmiana.pl. Doradza organizacjom pozarządowym w zakresie PR, marketingu i pozyskiwania środków na działalność. Członek-założyciel Stowarzyszenia Wzmacniacz.org i Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu. W sieci najczęściej można go spotkać na Twitterze. Energii do życia dodaje mu śpiewanie w Kraków Gospel Choir.

Ostatnio zmieniany środa, 01 luty 2017 15:15

Matka Boża Fatimska i Ojciec Pio

Przeczytaj w nowym numerze

W wolnej chwili

Adasiowe Niebo

Gdy delikatnie próbowałam zabrać rękę, poczułam, że chłopiec trzyma mnie jeszcze mocniej. Wciąż milczał. By przerwać prawie już godzinną ciszę, zapytałam: Adasiu, gdzie mieszkasz?Gdy delikatnie...

Czytaj więcej

Psychologia pozytywna i wiara

Dlaczego Bóg temu nie zapobiegł?

Zraniona boleśnie matka uczyła się od Maryi stojącej pod krzyżem, której przykład pokazuje, że w życiu osób wierzących krzyż nie jest lżejszy, krótszy czy bardziej...

Czytaj więcej

Zafascynowani Ojcem Pio

Pupil Ojca Pio

„Dlaczego do mnie przyjeżdżacie? Macie świętego kapłana. W trudnych sprawach idźcie do niego!” – mówił Ojciec Pio do pielgrzymów z Neapolu. Z jakiego powodu odsyłał...

Czytaj więcej

Być chrześcijaninem

Właściwy kierunek najlepiej odnaleźć w sobie

Uważam, że nie ma przypadków. Co nie znaczy, że wszystko jest zaplanowane i zdeterminowane. Taka jest odpowiedź świata na to, co robimy, na nasze intencje...

Czytaj więcej
  1. Świadectwa
  2. Intencje do Ojca Pio

REKLAMA

WIDEO

Newsletter