Dobrego dnia z Ojcem Pio
PIĄTEK, 30 CZERWCA : Szczęściem jest posiadanie królestwa, którym rządzi miłość

Wielki Post z Ojcem Pio

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wielki Post dla chrześcijanina jest czasem częstszego słuchania słowa Bożego, intensywniejszej modlitwy i postu, służącego głębszemu spotkaniu z Chrystusem ukrzyżowanym i zmartwychwstałym. Droga ta prowadzi do poznania miłości Boga objawionej na krzyżu. Pozwala też odnaleźć swój własny krzyż w ramionach Miłości Ukrzyżowanej.

Właśnie ta miłość upodobniła ciało Ojca Pio do Ukrzyżowanego, potwierdzając jego dogłębne zrozumienie Tajemnicy Paschalnej. Ojciec Pio może być zatem doskonałym przewodnikiem na wielkopostnej drodze. A jego myśli, w połączeniu z najpiękniejszymi fragmentami biblijnych czytań, wprowadzają w głębię czterdziestodniowej modlitwy Kościoła w oczekiwaniu na cud Zmartwychwstania.


Przykładowe rozważanie:

Środa Popielcowa
Tak mówi Pan: Nawróćcie się do Mnie całym swym sercem przez post i płacz, i lament. Rozdzierajcie jednak serca wasze, a nie szaty! Nawróćcie się do Pana Boga waszego! On bowiem jest łaskawy, miłosierny, nieskory do gniewu i wielki w łaskawości, a lituje się na widok niedoli.
Jl 2,12-13

Chrześcijanin zapominający o własnym powołaniu, chrześcijanin tylko z imienia, chrześcijanin – w sumie – światowy, zupełnie odmiennie ocenia wszystko: wszystko odwrotnie niż chrześcijanin godny tego imienia, który żyje według ducha Jezusa Chrystusa. Światowiec ocenia je według pożytku, jaki przynoszą jego marności jego namiętnościom; ten drugi natomiast – pod kątem ich relacji do wiecznych dóbr.
Ojciec Pio

„Wielki Post z Ojcem Pio”
Wydawnictwo Serafin

Zamówienia: www.e-serafin.pl lub tel. 12 623 80 58

Nowy numer "Głosu Ojca Pio"

Głos Ojca Pio 136 (4/2022)

Głos Ojca Pio 136 (4/2022)

„Głos Ojca Pio” zachęca do przyjrzenia się miłości, która łączy nas z Bogiem i innymi ludźmi. Uzupełnieniem rozważan są porady Ojca Pio dla tych, którzy pragną żyć miłością.

Czytaj więcej

        


 

  1. Świadectwa
  2. Intencje do Ojca Pio

REKLAMA

WIDEO

Newsletter