Dobrego dnia z Ojcem Pio
CZWARTEK, 20 LIPCA : Zaszczytów dostępuje się wtedy, kiedy się nimi gardzi.

Głos Ojca Pio 115 (1/2019)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Temat numeru: Odejścia i powroty

Tym razem o problemie odejścia człowieka od Pana Boga i od Kościoła. Autorzy zastanawiają się, jakie są tego przyczyny? Co stoi za podjęciem takiej decyzji?

Temat numeru: Odejścia i powroty

Tym razem „Głos Ojca Pio” podejmuje problem odejścia człowieka od Pana Boga i od Kościoła. Autorzy zastanawiają się, jakie są tego przyczyny? Co stoi za podjęciem takiej decyzji?

Temat numeru otwiera wywiad z bratem zakonnym, Dariuszem Ciszkiem, który opowiada historię swojego życia: odejście z zakonu, ślub i małżeństwo, i znowu powrót do zakonu. W kolejnym wywiadzie wieloletni duszpasterz młodzieży, Adam Gęstwa OFMCap, stara się przybliżyć sposób oddziaływania Kościoła na młodych ludzi. Mówi, że oni muszą podejmować decyzje w wolności, bez przymusu, a duszpasterz powinien być dla nich jedynie jak latania morska – wskazywać kierunek. Ponadto w bloku tematycznym przeczytamy o odejściach i powrotach w Biblii oraz w małżeństwie.

W dziale poświęconym Ojcu Pio znajduje się duży materiał o relacji łączącej go z Emmanuelem Brunatto, synem duchowym i żarliwym obrońcą w czasach kar nakładanych przez Kościół na Ojca Pio. Emmanuele Brunatto to postać niejednoznaczna i kontrowersyjna.

W numerze przeczytamy też kolejny artykuł z cyklu „Jak dzieci”, historię alkoholika pozostającego pod opieką Dzieła Pomocy św. Ojca Pio, a także felieton o ultra-nawracaniu.

 


od redakcji

Odejścia i powroty

Okres świąteczny to czas, kiedy mocniej niż zwykle odczuwamy nieobecność najbliższych. Szczególnie, gdy zasiadamy do wigilijnego stołu, każde puste miejsce boli i zaprasza do refleksji… W święta tak mocno pragniemy być wszyscy razem, blisko siebie. Słowo „dom” nabiera w te dni jeszcze głębszego znaczenia.

Podobne uczucia mogą towarzyszyć nam  również przy stole eucharystycznym, w domu Bożym, w kościele. Iluż tam brakuje osób! Może także tych bardzo bliskich naszemu sercu. Jak wiele osób odeszło, gdzieś się zagubiło na drogach życia…

Odejścia i powroty wpisane są w pewien sposób w naturę naszego ludzkiego życia. Każdy z nas jest przecież grzesznikiem, w ten czy inny sposób każdy z nas odszedł do Boga, a może i nadal odchodzi. Od ludzkiego grzechu i nieposłuszeństwa potężniejsza jest jednak miłość Boża! Bóg zawsze widzi w nas swe ukochane dziecko i czeka jak pełen miłosierdzia ojciec. Pragnie nas przytulić, wziąć w ramiona. Ale szanuje też naszą wolność, nie przyspiesza wydarzeń, daje czas.

Powroty mogą być tak różne, jak rożne są odejścia i ich motywy. Odejścia niekiedy to całkowite zerwania, innym razem tylko chwilowe kryzysy. Dotyczą one życia małżeńskiego, kapłańskiego, zakonnego, życia wiarą i relacji z Bogiem, a także młodzieńczego buntu. Odejścia ranią serce, nieraz dotykają bardzo głęboko. Jakże wielka jest jednak później radość z powrotu, szczęście płynące z pozytywnego rozwiązania kryzysu!

Czas między odejściem a powrotem to okres modlitwy, czuwania, poszukiwań, refleksji, nadziei. Nadzieja złożona w Bogu nie zawodzi. On jest Panem miejsca i czasu, Miłosiernym Ojcem, Dobrym Pasterzem, Alfą i Omegą. W Nim cała nasza nadzieja.

Maciej Zinkiewicz OFMCap
redaktor naczelny


w numerze:

TEMAT NUMERU – ODEJŚCIA I POWROTY
Tam i z powrotem. Wywiad z br. Dariuszem Ciszkiem
Psalm o Bogu pozwalającym powracać – Paweł Paszko OFMCap
Na ratunek porzucającym wiarę – ks. Przemysław Artemiuk
Lepiej krótko świecić, niż całe życie kopcić – z wieloletnim duszpasterzem, Adamem Gęstwą rozmawia Maciej Zinkiewicz OFMCap
Powroty w Ewangelii św. Łukasza – ks. Mariusz Rosik
Rozstania i powroty w małżeństwie – Cezary Sękalski 

ŻYCIE DUCHOWE
Cztery prawa grzesznika – Piotr Kwiatek OFMCap

OJCIEC PIO
Emmanuele Brunatto. Historia zbuntowanej miłości – Maciej Zinkiewicz OFMCap 
Ja się cieszę, że przyszedłem tu, do Dzieła Pomocy – Joanna Śpiewla

ROZMAITOŚCI
Intencje modlitewne
Najtrudniejsze rozstania – s. Bożena Leszczyńska
Ultra nawracanie. Felieton – Adam Maniura

LA CASA SOLLIEVO DELLA SOFFERENZA
DODATEK SPECJALNY DLA GRUP MODLITWY OJCA PIO
Ojciec Pio i Boże Narodzenie
Rok formacyjny 2019. Modlitwa Ojca Pio
Formy modlitwy. Spotkanie formacyjne. Styczeń – Roman Rusek OFMCap
Cierniem ukoronowanie. Różaniec Grup Modlitwy. Styczeń – Andrzej Derdziuk OFMCap
Ojciec Pio jako nauczyciel modlitwy. Spotkanie formacyjne. Luty – Roman Rusek OFMCap
Dźwiganie krzyża. Różaniec Grup Modlitwy. Luty – Andrzej Derdziuk OFMCap
Pielgrzymka cudów. Świadectwo – Dorota Piasecka
Kronika Grup Modlitwy Ojca Pio

Ostatnio zmieniany czwartek, 09 maj 2019 12:20
Więcej w tej kategorii: Głos Ojca Pio 120 (6/2019) »

Nowy numer "Głosu Ojca Pio"

Głos Ojca Pio 148 (4/2024)

Głos Ojca Pio 148 (4/2024)

Nowy „Głos Ojca Pio” [GOP 148/4/2024] pokazuje nadzwyczajne Boże interwencje w ludzkim życiu. O swoich doświadczeniach opowiada m.in. bokser Tomasz Adamek.

Czytaj więcej

        


 

  1. Świadectwa
  2. Intencje do Ojca Pio

REKLAMA

WIDEO

Newsletter