Dobrego dnia z Ojcem Pio
16 SIERPNIA: Jedynie duch pokorny, serce skruszone i ufna modlitwa mogą nakłonić Najwyższego, aby przyszedł z pomocą.

Głos Ojca Pio 114 (6/2018)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Temat numeru: W pogoni za czasem

Autorzy zastanawiają się, kto i kiedy stworzył czas, w jaki sposób wpływa on na nasze życie, a także co zrobić z jego brakiem i czy rzeczywiście czas to pieniądz.

Temat numeru: W pogoni za czasem

Tym razem „Głos Ojca Pio” podejmuje problem czasu w życiu człowieka. Temat numeru otwiera ankieta, w której ludzie w różnym wieku wypowiadają się, w jaki sposób wykorzystują czas. Autorzy natomiast zastanawiają się, kto i kiedy stworzył czas, w jaki sposób wpływa on na nasze życie, a także co zrobić z jego brakiem i czy rzeczywiście czas to pieniądz. Blok tematyczny zamyka felieton zatytułowany „Oby nie zdrzewieć”.

W dziale poświęconym Ojcu Pio znajduje się wywiad z Adamem Bujakiem, fotografem Jana Pawła II, o jego fascynacji Stygmatykiem.

Ponadto w numerze rozmowa z Joanną Bątkiewicz-Brożek o pracy nad książką o ks. Dolindo Ruotolo, któremu Jezus podyktował modlitwę „Jezu, Ty się tym zajmij”. Przeczytamy też o domu z nieba otrzymanym przez Dzieło Pomocy św. Ojca Pio, a także o pułapce pozytywności i niezapomnianych życzeniach.

 


od redakcji

Temat bieżącego numeru „Głosu Ojca Pio”, bardziej niż innych, trafia idealnie w największy mój problem: brak czasu. Długa lista spraw do załatwienia „na wczoraj”. Za krótka doba. Trudności te mogą dotyczyć również wielu z Was, Czytelników. Zmaga się z nimi spora część naszego społeczeństwa.

Skąd ten dzisiejszy pęd? Dlaczego świat tak przyspieszył, a my z coraz większym trudem „wchodzimy w zakręty”? Sytuację tę diagnozują i podają konkretne rozwiązania i wskazówki poszczególne teksty numeru.

Kwestią pierwszorzędną jest problem czasu na modlitwę, na relację z Bogiem, który jest Panem czasu. Wieczność Boga, który spotyka się z czasowością i przemijalnością człowieka, jest zagadnieniem niezwykle interesującym. Odmiennego wymiaru czasu dotykamy w doświadczeniu mistycznym. Bóg niejako wyrywa nas z czasu ziemskiego, by dać nam czas słodyczy spotkania z Nim. To spotkanie może przemienić całe życie człowieka, cały dany nam do przeżycia czas. Daje nam ono wolność Bożych dzieci, wolność, by żyć bez presji, z sercem i umysłem pełnym miłości. By wraz z Bogiem, mając Jego wiatr w żaglach, wypłynąć na głębię!

Drodzy Czytelnicy, zapewniam Was, że czas przeznaczony na lekturę tego numeru nie będzie stracony. Wręcz przeciwnie: pomnoży się i zaowocuje. Życie świętych, także Ojca Pio, świadczy, że odpowiedni wybór priorytetów, pełnienie w codzienności Bożej woli otwiera nasz ludzki czas na nieskończoność, daje życie wieczne i pokój serca pośród burz i niepowodzeń.

Maciej Zinkiewicz OFMCap
redaktor naczelny


w numerze:

TEMAT NUMERU – W POGONI ZA CZASEM
W pogoni za czasem. Ankieta: Jak radzimy sobie z upływającym czasem?
Kiedy Pan Bóg stworzył czas – ks. Jerzy Czerwień
Najczęściej powtarzane kłamstwo: kiedy Pan Bóg stworzył czas – Piotr Kwiatek OFMCap
Bóg czasu poza czasem – ks. Przemysław Artemiuk 
Jest czas na wszystko – Paweł Paszko OFMCap
W wolności dzieci Bożych – o przeżywaniu czasu w Bożej perspektywie opowiada Mario Salisci, włoski socjolog, autor książki "Prorok"

ŻYCIE DUCHOWE
Czas zbawiony. Ikona. Okno do nieba – Marcin Świader OFMCap
Kiedy chcesz być jak Jezus. Wędrówki ducha – Robert Rabka OFMCap
Pułapka pozytywności: czy warto gonić za szczęściem? – Piotr Kwiatek OFMCap

OJCIEC PIO
W oczekiwaniu na cud nawrócenia Europy – o swojej fascynacji Ojcem Pio opowiada Adam Bujak, fotograf papieski i kawaler Orderu Orła Białego 
Dom z nieba. Dzieło Pomocy św. Ojca Pio – Kinga Sadowska

LA CASA SOLLIEVO DELLA SOFFERENZA
DODATEK SPECJALNY DLA GRUP MODLITWY OJCA PIO
Radość. W szkole cnót Ojca Pio – Robert Krawiec OFMCap
Konspekt spotkania formacyjnego
Działanie Ducha Świętego w naszym życiu. Spotkanie formacyjne. Listopad – Roman Rusek OFMCap
Modlitwa w Ogrójcu. Różaniec Grup Modlitwy. Listopad – Andrzej Derdziuk OFMCap
Działanie Ducha Świętego w naszym życiu Spotkanie formacyjne. Grudzień – Roman Rusek OFMCap
Biczowanie. Różaniec Grup Modlitwy. Grudzień – Andrzej Derdziuk OFMCap
Przedstawiłam się jako miłośniczka Ojca Pio. Świadectwo – Alina Mazur
Kronika Grup Modlitwy Ojca Pio

Ostatnio zmieniany środa, 16 styczeń 2019 12:07

Nowy numer "Głosu Ojca Pio"

Głos Ojca Pio 136 (4/2022)

Głos Ojca Pio 136 (4/2022)

„Głos Ojca Pio” zachęca do przyjrzenia się miłości, która łączy nas z Bogiem i innymi ludźmi. Uzupełnieniem rozważan są porady Ojca Pio dla tych, którzy pragną żyć miłością.

Czytaj więcej

        


 

  1. Świadectwa
  2. Intencje do Ojca Pio

REKLAMA

WIDEO

Newsletter