Dobrego dnia z Ojcem Pio
NIEDZIELA, 26 STYCZNIA 2020: Łódź twojej duszy niech mocno zakotwiczy w ufności w boskie dobro.

Głos Ojca Pio 114 (6/2018)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Temat numeru: W pogoni za czasem

Autorzy zastanawiają się, kto i kiedy stworzył czas, w jaki sposób wpływa on na nasze życie, a także co zrobić z jego brakiem i czy rzeczywiście czas to pieniądz.

Temat numeru: W pogoni za czasem

Tym razem „Głos Ojca Pio” podejmuje problem czasu w życiu człowieka. Temat numeru otwiera ankieta, w której ludzie w różnym wieku wypowiadają się, w jaki sposób wykorzystują czas. Autorzy natomiast zastanawiają się, kto i kiedy stworzył czas, w jaki sposób wpływa on na nasze życie, a także co zrobić z jego brakiem i czy rzeczywiście czas to pieniądz. Blok tematyczny zamyka felieton zatytułowany „Oby nie zdrzewieć”.

W dziale poświęconym Ojcu Pio znajduje się wywiad z Adamem Bujakiem, fotografem Jana Pawła II, o jego fascynacji Stygmatykiem.

Ponadto w numerze rozmowa z Joanną Bątkiewicz-Brożek o pracy nad książką o ks. Dolindo Ruotolo, któremu Jezus podyktował modlitwę „Jezu, Ty się tym zajmij”. Przeczytamy też o domu z nieba otrzymanym przez Dzieło Pomocy św. Ojca Pio, a także o pułapce pozytywności i niezapomnianych życzeniach.

 


od redakcji

Temat bieżącego numeru „Głosu Ojca Pio”, bardziej niż innych, trafia idealnie w największy mój problem: brak czasu. Długa lista spraw do załatwienia „na wczoraj”. Za krótka doba. Trudności te mogą dotyczyć również wielu z Was, Czytelników. Zmaga się z nimi spora część naszego społeczeństwa.

Skąd ten dzisiejszy pęd? Dlaczego świat tak przyspieszył, a my z coraz większym trudem „wchodzimy w zakręty”? Sytuację tę diagnozują i podają konkretne rozwiązania i wskazówki poszczególne teksty numeru.

Kwestią pierwszorzędną jest problem czasu na modlitwę, na relację z Bogiem, który jest Panem czasu. Wieczność Boga, który spotyka się z czasowością i przemijalnością człowieka, jest zagadnieniem niezwykle interesującym. Odmiennego wymiaru czasu dotykamy w doświadczeniu mistycznym. Bóg niejako wyrywa nas z czasu ziemskiego, by dać nam czas słodyczy spotkania z Nim. To spotkanie może przemienić całe życie człowieka, cały dany nam do przeżycia czas. Daje nam ono wolność Bożych dzieci, wolność, by żyć bez presji, z sercem i umysłem pełnym miłości. By wraz z Bogiem, mając Jego wiatr w żaglach, wypłynąć na głębię!

Drodzy Czytelnicy, zapewniam Was, że czas przeznaczony na lekturę tego numeru nie będzie stracony. Wręcz przeciwnie: pomnoży się i zaowocuje. Życie świętych, także Ojca Pio, świadczy, że odpowiedni wybór priorytetów, pełnienie w codzienności Bożej woli otwiera nasz ludzki czas na nieskończoność, daje życie wieczne i pokój serca pośród burz i niepowodzeń.

Maciej Zinkiewicz OFMCap
redaktor naczelny


w numerze:

TEMAT NUMERU – W POGONI ZA CZASEM
W pogoni za czasem. Ankieta: Jak radzimy sobie z upływającym czasem?
Kiedy Pan Bóg stworzył czas – ks. Jerzy Czerwień
Najczęściej powtarzane kłamstwo: kiedy Pan Bóg stworzył czas – Piotr Kwiatek OFMCap
Bóg czasu poza czasem – ks. Przemysław Artemiuk 
Jest czas na wszystko – Paweł Paszko OFMCap
W wolności dzieci Bożych – o przeżywaniu czasu w Bożej perspektywie opowiada Mario Salisci, włoski socjolog, autor książki "Prorok"

ŻYCIE DUCHOWE
Czas zbawiony. Ikona. Okno do nieba – Marcin Świader OFMCap
Kiedy chcesz być jak Jezus. Wędrówki ducha – Robert Rabka OFMCap
Pułapka pozytywności: czy warto gonić za szczęściem? – Piotr Kwiatek OFMCap

OJCIEC PIO
W oczekiwaniu na cud nawrócenia Europy – o swojej fascynacji Ojcem Pio opowiada Adam Bujak, fotograf papieski i kawaler Orderu Orła Białego 
Dom z nieba. Dzieło Pomocy św. Ojca Pio – Kinga Sadowska

LA CASA SOLLIEVO DELLA SOFFERENZA
DODATEK SPECJALNY DLA GRUP MODLITWY OJCA PIO
Radość. W szkole cnót Ojca Pio – Robert Krawiec OFMCap
Konspekt spotkania formacyjnego
Działanie Ducha Świętego w naszym życiu. Spotkanie formacyjne. Listopad – Roman Rusek OFMCap
Modlitwa w Ogrójcu. Różaniec Grup Modlitwy. Listopad – Andrzej Derdziuk OFMCap
Działanie Ducha Świętego w naszym życiu Spotkanie formacyjne. Grudzień – Roman Rusek OFMCap
Biczowanie. Różaniec Grup Modlitwy. Grudzień – Andrzej Derdziuk OFMCap
Przedstawiłam się jako miłośniczka Ojca Pio. Świadectwo – Alina Mazur
Kronika Grup Modlitwy Ojca Pio

Ostatnio zmieniany środa, 16 styczeń 2019 12:07

Nowy numer "Głosu Ojca Pio"

Głos Ojca Pio 121 (1/2020)

Zachęca do powierzenia swojego życia kierownikowi duchowemu. Aby poznać, na czym polega rozeznawanie, warto przeczytać artykuł „Widzieć świat oczami Boga” oraz wywiad ze świeckim kierownikiem duchowym.

Czytaj więcej

    


POLECAMY

  1. Świadectwa
  2. Intencje do Ojca Pio

REKLAMA

WIDEO

Newsletter