Dobrego dnia z Ojcem Pio
25 STYCZNIA: Niech twoje oczy nie wiedzą, co to złe spojrzenie, niech z twoich ust nigdy nie wymknie się zuchwałe słowo.

Głos Ojca Pio 113 (5/2018)

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Temat numeru: 50 rocznica śmierci, 100 rocznica stygmatyzacji Ojca Pio

Bieżący rok, a wrzesień w szczególności, to czas wyjątkowy dla wszystkich czcicieli Ojca Pio, obchodzimy bowiem podwójny jubileusz...

Temat numeru: 50 rocznica śmierci, 100 rocznica stygmatyzacji Ojca Pio

Bieżący rok, a wrzesień w szczególności, to czas wyjątkowy dla wszystkich czcicieli Ojca Pio. Podwójny jubileusz: stulecia stygmatyzacji (20 września) i pięćdziesięciolecia odejścia do domu Ojca (23 września) św. Pio z Pietrelciny napawa nas dumę, ale i zachęca do refleksji – we wstępie do najnowszego wydania „Głosu Ojca Pio” pisze redaktor naczelny, Maciej Zinkiewicz OFMCap.

W jubileuszowym wydaniu znajdziemy artykuły o ostatniej mszy Ojca Pio, duchowym ojcostwie, jego prawdziwym obliczu, ślubach zakonnych i ostatnich godzinach przed śmiercią. Przeczytamy także wywiady z ludźmi, którzy osobiście go spotkali.

Ponadto w numerze o pielgrzymce bezdomnych śladami Ojca Pio oraz świadectwo jego opieki nad pewnym małżeństwem.

 


od redakcji

Bieżący rok, a wrzesień w szczególności, to czas wyjątkowy dla wszystkich czcicieli św. Ojca Pio. Podwójny jubileusz: stulecia stygmatyzacji (20 września) i pięćdziesięciolecia odejścia do domu Ojca (23 września) św. Pio z Pietrelciny napawa nas dumą, ale i zachęca do refleksji.

Zarówno stygmaty, jak i misterium śmierci Ojca Pio, przejścia do nowego wymiaru życia, mówią wiele o jego zjednoczeniu z Chrystusem. Ojciec Pio to człowiek ukierunkowany całym sercem, całym sobą na zjednoczenie w Chrystusie i Jego Krzyżu z Bogiem. Sam tam dążył ze wszystkich sił, pociągał innych, wskazywał drogę swym córkom i synom duchowym. Stąd hasło roku jubileuszowego „Do nieba z Ojcem Pio”.

Gdy w nocy z 22 na 23 września umierał w San Giovanni Rotondo Ojciec Pio, odbywał się tam właśnie kongres Grup Modlitwy. Śmierć Stygmatyka wywołała ogromne poruszenie. Po pięćdziesięciu latach możemy stwierdzić, że poruszenie to nie zamarło, wręcz przeciwnie – rozlało się na cały świat. Świadczy o tym liczba pielgrzymów przybywająca do San Giovanni Rotondo, uzdrowień za wstawiennictwem Ojca Pio, nawróceń.

Przez lata pogłębiała się także refleksja nad życiem i dziełem Ojca Pio. Coraz lepiej rozumiemy jego misję w Kościele i świecie, co pozwala bardziej autentycznie inspirować się jego życiem i osobą. W niniejszym numerze prezentujemy drogim Czytelnikom refleksje wybitnych osób na temat św. Pio z Pietrelciny: ojca Raniera Cantalamessy, kaznodziei papieskiego, ojca Zdzisława Kijasa, relatora Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych i innych oraz świadków życia Stygmatyka: ojca Luciana Lottiego i Marciana Morry.

Ufam, że jubileuszowy numer „Głosu Ojca Pio”, który trzymacie Państwo w rękach, bardzo dobrze ukazuje dar, jakim zostaliśmy obdarowaniu w osobie Ojca Pio, ale i realizuje ważne zadanie ukazania światu tego, który tak wyraziście upodobnił się do Chrystusa.

Maciej Zinkiewicz OFMCap
redaktor naczelny


w numerze:

TEMAT NUMERU – JUBILEUSZ OJCA PIO: 100-LECIE STYGMATYZACJI I 50-LECIE ŚMIERCI
Ostatnia msza – Tomasz Protasiewicz OFMCap
Wierzyłem w świętość Ojca Pio zawsze, oprócz piętnastu minut – z o. Marcianem Morrą, świadkiem życia świętego Ojca Pio, rozmawia Robert Krawiec OFMCapi
Prawdziwe oblicze Ojca Pio – Raniero Catalamessa OFMCap
Niczym zasypiające dziecko – Błażej Strzechmiński OFMCap
Intencje modlitewne
Odpowiedź na miłość Boga – Marek Miszczyński OFMCap
O stygmatach w Biblii – Paweł Paszko OFMCap
Spotkałem Ojca Pio – z o. Luciano Lottim OFMCap, świadkiem życia świętego Ojca Pio rozmawia Joanna Świątkiewicz
Duchowe ojcostwo Ojca Pio – Zdzisław Kijas OFMConv
Moje spotkania ze świętymi. Jak dzieci... – s. Bożena Leszczyńska
Śladami Ojca Pio. Dzieło Pomocy św. Ojca Pio – Kinga Sadowska
Świętość z rankingów. Felieton – Adam Maniura

LA CASA SOLLIEVO DELLA SOFFERENZA
DODATEK SPECJALNY DLA GRUP MODLITWY OJCA PIO
Męstwo. W szkole cnót Ojca Pio – Robert Krawiec OFMCap
Konspekt spotkania formacyjnego
Człowiek żyjący cnotami teologalnymi. Spotkanie formacyjne. Wrzesień – Roman Rusek OFMCap
Ustanowienie Eucharystii. Różaniec Grup Modlitwy. Wrzesień – Andrzej Derdziuk OFMCap
Człowiek nieustannej walki duchowej. Spotkanie formacyjne. Październik – Roman Rusek OFMCap
Przemienienie na górze Tabor. Różaniec Grup Modlitwy. Padziernik – Andrzej Derdziuk OFMCap
Mój Ojciec Pio. Świadectwo – Bogusława Biernat
Ojciec Pio na znaczku pocztowym – Mateusz Magiera OFMCap
Kronika Grup Modlitwy Ojca Pio

Ostatnio zmieniany środa, 16 styczeń 2019 12:06

Nowy numer "Głosu Ojca Pio"

Głos Ojca Pio 133 (1/2022)

Głos Ojca Pio 133 (1/2022)

„Za Świętym Franciszkiem” – to hasło nowego numeru „Głosu Ojca Pio”. Pokazuje on, jak doświadczenie Biedaczyny z Asyżu inspiruje współczesnych ludzi do podążania ścieżką pokory i uwielbiania Boga...

Czytaj więcej

    


  1. Świadectwa
  2. Intencje do Ojca Pio

REKLAMA

WIDEO

Newsletter