Dobrego dnia z Ojcem Pio
ŚRODA, 14 CZERWCA :  Trzeba nieustannie troszczyć się o formację swego serca i nie zaniedbywać niczego, co mogłoby przysporzyć szczęścia.

XXVII Targi Wydawców Katolickich w Warszawie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Trwają XXVII Targi Wydawców Katolickich w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. Targi te mają jak co roku, także wymiar międzynarodowy. Blisko dziesięciu wydawców z Ukrainy, Białorusi i Watykanu uświetni swoją obecnością  tegoroczną edycję.  W tym roku Stowarzyszenie Wydawców Katolickich zaprasza bibliotekarzy z regionu Mazowsza do udziału w bezpłatnych warsztatach pt. „Świat książki religijnej - szkolenie dla bibliotekarz". Zajęcia odbędą się drugiego dnia XXVII Targów Wydawców Katolickich tj w piątek 30.09.2022 w Arkadach Kubickiego, Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum.

 

Ukraina, Białoruś, Watykan...

Międzynarodowy wymiar TWK

Blisko dziesięciu wydawców z Ukrainy, Białorusi i Watykanu uświetni swoją obecnością tegoroczną edycję Targów Wydawców Katolickich.

„Mimo przedłużającej się tragedii wojny, która dotknęła Ukrainę udało się doprowadzić do obecności podczas targów kilku wydawnictw religijnych z tego kraju. Cieszę się niezmiernie, że polscy i ukraińscy czytelnicy będą mogli spotkać się w jednym miejscu i wzajemnie poznając swoją kulturę, koncentrując się na łączących nas więziach religijnych, kulturowych i społecznych” – komentuje ks. Roman Szpakowski sdb.

Mamy także zaszczyt ogłosić, że wszyscy odwiedzający Targi będą mogli zapoznać się także z ofertą kilku oficyn z Białorusi.

Tradycyjnie już podczas naszego Święta Dobrej Książki nie zabraknie stałego istotnego punktu programu towarzyszącego, w postaci prezentacji dorobku edytorskiego Libreria Editrice Vaticana. Coroczna obecność tej oficyny na targach stale przyciąga grono wiernych czytelników.

 

Wydawnictwa z Ukrainy
Rzymskokatolickie:
Wydawnictwo Świętego Pawła – Lwów (pauliści)
Klara Studio – Winnica (kapucyni)

Słowo miż nami – Charków – (marianie)
Wydawnictwo Sióstr Loretanek

Kayros – Kijów (dominikanie)

Greckokatolickie:
Svichado – Lwów

 
Wydawnictwa z Białorusi
Wydawnictwo PROCRISTO
Wydawnictwo «PRO CHRISTO» Archidiecezji mińsko-mohylewskiej
Wydawnictwo Parafii Św. Szymona i Św. Heleny

 

Zaproszenie na szkolenie dla bibliotekarzy

 Stowarzyszenie Wydawców Katolickich zaprasza bibliotekarzy z regionu Mazowsza do udziału w bezpłatnych warsztatach pt. „Świat książki religijnej - szkolenie dla bibliotekarzy”.

Zajęcia odbędą się drugiego dnia XXVII Targów Wydawców Katolickich w piątek, 30 września w godz. 10 – 16 (Arkady Kubickiego, Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum).

Planowanie szkolenie ma za zadanie podnieść świadomość bibliotekarzy na temat najważniejszych zjawisk i tematów podejmowanych przez wydawców religijnych. Jest to działanie bezpośrednio powiązane z jednym ze strategicznych celów programu „Partnerstwo dla książki” - uzyskaniem przez bibliotekarzy nowych umiejętności poprzez szkolenia, a przez to podniesieniem standardów usług oferowanych użytkownikom bibliotek. Maksymalna liczba uczestników może wynieść 15 osób.

 

Na program szkolenia złożą się 4 moduły tematyczne dedykowane zagadnieniom takim jak:

- książka historyczna w ofercie wydawców religijnych,
- literatura dotycząca rozwoju duchowości,
- książki religijne dla dzieci i młodzieży,
- dlaczego warto i jak promować książki religijne w bibliotece.

 

Kontakt w sprawie udziału w szkoleniu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Ostatnio zmieniany czwartek, 29 wrzesień 2022 18:24

Nowy numer "Głosu Ojca Pio"

Głos Ojca Pio 147 (3/2024)

Głos Ojca Pio 147 (3/2024)

Nowy numer stara się odpowiedzieć na pytanie, czy istnieje lekarstwo na obolałą duszę. Odpowiedź brzmi: istnieje. A zaczyna działać, gdy odpowiemy na wyciągniętą ku nam pomocną dłoń Boga.

Czytaj więcej

        


 

  1. Świadectwa
  2. Intencje do Ojca Pio

REKLAMA

WIDEO

Newsletter