Dobrego dnia z Ojcem Pio
CZWARTEK, 20 LIPCA : Zaszczytów dostępuje się wtedy, kiedy się nimi gardzi.

Głos Ojca Pio 125 (5/2020)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Autorzy starają się zachęcić do działania i zmiany życia na lepsze. Najbardziej przekonującym przykładem jest były więzień, Grzegorz Czerwicki.

Nowy numer „Głosu Ojca Pio” ukazał się pod hasłem „Jak nie osiąść na mieliźnie życia!”. Autorzy starają się zachęcić do działania i zmiany życia na lepsze. Najbardziej przekonującym przykładem, że z Bogiem można wszystko, jest Grzegorz Czerwicki, który po 12 latach więzienia, nawrócił się i teraz prowadzi nowe życie: założył rodzinę, pracuje w wydawnictwie katolickim, udziela się jako ewangelizator.

W dziale poświęconym Ojcu Pio przeczytamy natomiast interesujący artykuł o tym, co tak naprawdę przedstawia zainstalowana w nowym kościele w San Giovanni Rotondo mozaika, na której Ojciec Pio błogosławi komunistów.  

Ponadto w numerze o nauczaniu papieża Franciszka, budowaniu relacji w małżeństwie, skutkach nadużywania słów o złej mocy oraz nowej książce zainspirowanej historią statku „Evangelia”.

 


od redakcji

Jak nie utknąć na mieliźnie życia

Wszyscy potrzebujemy niekiedy czasu spowolnienia, odpoczynku, wytchnienia. Jednak nie możemy zatrzymać się w miejscu. Pełni nowych sił musimy z całą mocą ruszyć do przodu. Potrzebujemy w naszym życiu rytmu, postępu, nowych horyzontów.

Ojciec święty Jan Paweł II często przypominał nam ewangeliczne wezwanie: „Wypłyń na głębię”. Nie ma dla człowieka nic gorszego niż pozostać na mieliznach życia. Można dany nam przez Boga czas, kolejne lata, przeżyć nijak – stojąc w miejscu lub kręcąc się w kółko. Można jednak też energicznie ruszyć do przodu, odkrywając ogromne połacie bożych darów natury i łaski. Pozostanie w zatoce wydaje się bezpieczniejsze – jest to jednak złudzenie. Bezpieczni jesteśmy tam, gdzie jest Chrystus, w miejscu, do którego On nas w danej chwili zaprasza. Jezus daje nam oparcie i pełnię życia.

Po wypłynięciu na głębię, według słowa Chrystusa, mamy zarzucić sieci. Apostołowie, uczyniwszy to, wyłowili mnóstwo ryb, tak że ich sieci zaczęły się rwać. Każdy, kto wypełni wskazania Jezusa, znajdzie to, czego od dawna szuka, czego nie udało mu się zrealizować własnymi siłami.

Swoimi poszukiwaniami, porażkami i sukcesami w niniejszym numerze dzieli się wiele interesujących osób. Nowej głębi szukają w swym życiu małżonkowie, osoby posługujące w Kościele, zwykli i niezwykli naśladowcy Chrystusa. Wszystkim im, zarówno jednostkom, jak i całym wspólnotom, groziły mielizny, stagnacja. Spotkali jednak Pana, który dokonał w ich życiu przełomu i cudu – wypełnił ich sposób bycia, relacje oraz posługę światłem i energią.

Chrystus zaprasza każdego z nas do podobnego doświadczenia. Wzywa nas do opuszczenia przystani, wyrwania się z sideł rutyny, nijakości i stagnacji. Pragnie, byśmy podnieśli żagle na ożywczy powiew Ducha Świętego i wypłynęli na szlaki Ewangelii.

Maciej Zinkiewicz OFMCap
redaktor naczelny


TEMAT NUMERU – JAK NIE UTKNĄĆ NA MIELIŹNIE ŻYCIA

Mój Przyjaciel mnie nie zostawi – rozmowa z Grzegorzem Czerwickim, który dwanaście lat przesiedział w więzieniu, nawrócił się i teraz prowadzi nowe życie

Pomiędzy mielizną a głębią Sylwia Haberka

Papież pośród znudzonych słuchaczy ks. Przemysław Artemiuk

Jedno szczęście, a ich dwoje – rozmowa z Jackiem Pulikowskim, znanym mówcą motywacyjnym z dziedziny poradnictwa rodzinnego

 

OJCIEC PIO

Zwolennicy Karola Marksa i Ojciec Pio. Z życia Ojca Pio – br. Błażej Strzechmiński OFMCap

Ognista Urszula i słabowity Franciszek. Weronika Giuliani i Ojciec Pio Judyta Katarzyna Woźniak

Pod własnym dachem. Dzieło Pomocy Ojca Pio Karolina Bonk

 

ŻYCIE DUCHOWE

Bóg Stworzyciel. Wierzę... Magdalena Jóźwik

Do czego prowadzą słowa o złej mocy? Jak i komu co powiedzieć? – br. Piotr Kwiatek OFMCap

Spotkanie z Gabrielem. Jak dzieci... Bożena Leszczyńska

 

ROZMAITOŚCI

Za cenę wróbla. W świecie Biblii Anna Maria Wajda

Intencje modlitewne

By żyło się lepiej. Felieton Adam Maniura

 

LA CASA SOLLIEVO DELLA SOFFERENZA
DODATEK SPECJALNY DLA GRUP MODLITWY OJCA PIO

Życie modlitewne Stygmatyka – Robert Krawiec OFMCap

Konspekt spotkania formacyjnego

Szatan. Przeciwnik Ojca Pio w towarzyszeniu duchowym. Spotkanie formacyjne. Wrzesień – ks. Krzysztof Śliczny, br. Roman Rusek OFMCap

Przemienienie na Górze Tabor. Różaniec Grup Modlitwy. Wrzesień – br. Zdzisław Duma OFMCap

Anioł Stróż. Pomocnik Ojca Pio w kierownictwie duchowym. Spotkanie formacyjne. Październik – ks. Krzysztof Śliczny, br. Roman Rusek OFMCap

Ustanowienie Eucharystii. Różaniec Grup Modlitwy. Październik – br. Zdzisław Duma OFMCap

10 perełek kierownictwa duchowego Ojca Pio

Kronika Grup Modlitwy

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 02 listopad 2020 20:14

Nowy numer "Głosu Ojca Pio"

Głos Ojca Pio 148 (4/2024)

Głos Ojca Pio 148 (4/2024)

Nowy „Głos Ojca Pio” [GOP 148/4/2024] pokazuje nadzwyczajne Boże interwencje w ludzkim życiu. O swoich doświadczeniach opowiada m.in. bokser Tomasz Adamek.

Czytaj więcej

        


 

  1. Świadectwa
  2. Intencje do Ojca Pio

REKLAMA

WIDEO

Newsletter