Dobrego dnia z Ojcem Pio
WTOREK, 26 WRZEśNIA 2017: Postaraj się we wszystkim pełnić Bożą wolę, która nie pragnie niczego więcej, tylko większej chwały i dobra naszych dusz.
Adwent z Ojcem Pio - tydzień 2 - POKÓJ I OCZEKIWANIE © Zts | Dreamstime.com

Adwent z Ojcem Pio - tydzień 2 - POKÓJ I OCZEKIWANIE

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Przez cały adwent - od poniedziałku do piątku - publikujemy krótkie refleksje Ojca Pio pomocne w przygotowaniu do spotkania z Tym, który jest Miłością.

W drugim tygodniu adwentu rozważamy myśli Ojca Pio pod kątem pokoju i oczekiwania. Adwent przypomina, że całe nasze życie jest oczekiwaniem, jest tęsknotą, nadzieją, szukaniem Boga.

 

DZIEŃ 5. - TYDZIEŃ 2. - POKÓJ I OCZEKIWANIE

Proszę Cię w najsłodszym Panu naszym, byś nie przestawała prosić Boskiego Oblubieńca wraz z oblubienicą z Pieśni nad Pieśniami o pocałunek pokoju, który jest prawdziwym rajem rozkoszy. Dzięki niemu pokonasz wszystkie próżne lęki tego świata, pokusy szatana i ciała, nie utracisz nawet odrobiny pokoju i odniesiesz pełne zwycięstwo.

Bardzo cię proszę, byś stale prosiła Jezusa o ten uszczęśliwiający pocałunek. Nie wahaj się o to prosić, powołując się na pokorę. Zaniechanie tej prośby nie wynikałoby z pokory, ale - przeciwnie - byłoby wyrazem najwyższego stopnia pychy. (Epistolario II)

*** W poniedziałek zaczynamy 3 tydzień adwentu z Ojcem Pio. Będziemy rozważać o radości. Zapraszamy

 

DZIEŃ 4. - TYDZIEŃ 2. - POKÓJ I OCZEKIWANIE

Pokój jest prostotą ducha, pogodą umysłu, spokojem duszy, więzią miłości. Pokój jest porządkiem, harmonią w nas wszystkich. Jest ustawicznym radowaniem się, które rodzi się ze świadectwa dobrego sumienia. Jest świętą radością serca, w którym panuje Pan Bóg.

Pokój jest drogą do doskonałości, co więcej - w nim tkwi doskonałość, a szatan, który dobrze o tym wie, czyni wszelkie wysiłki, abyśmy go utracili.

Bądźmy czujni na każdy najmniejszy symptom zamieszania i gdy tylko zdamy sobie sprawę, że popadamy w zniechęcenie, zwracajmy się do Boga z synowskim zaufaniem i całkowitym zdaniem się na Niego. (Epistolario I)

 

DZIEŃ 3. - TYDZIEŃ 2. - POKÓJ I OCZEKIWANIE

Uważajmy, abyśmy się nie niepokoili z powodu nieszczęśliwego wypadku, któremu możemy ulec. Nasz niepokój swój początek ma zawsze w egoizmie i miłości własnej, i nigdy nie jest wolny od niedoskonałości. Co więcej, kiedy nasze serce jest niespokojne, wtedy częstsze i bardziej bezpośrednie są ataki wroga, który wykorzystuje naturalną słabość, przeszkadzającą nam podążać prostą drogą cnoty. Wróg naszego zbawienia wie aż nadto dobrze, że spokój serca jest pewnym znakiem Bożego wsparcia i dlatego nie przepuszcza żadnej okazji, by doprowadzić serca do utraty pokoju. Miejmy się zawsze na baczności. Pan Jezus nam pomoże. (Epistolario I)

 

DZIEŃ 2. - TYDZIEŃ 2. - POKÓJ I OCZEKIWANIE

Nie martw się i nie trap długim szukaniem Boga. On przecież jest w twoim wnętrzu, w twoich westchnieniach i myślach. On jest jak matka, która ukrywa się przed swoim synem, a zarazem zachęca go, by jej szukał, a przecież ona jest tuż za nim i rękami przesłania mu oczy, żeby jej nie widział.

Dobrze rozumiem twój stan, twoje udręczenie: jest ono podobne do udręk piekielnych. Nie martw się jednak i nie napawaj lękiem: oto Ten, który "posyła do otchłani pod ziemię i z niej wyprowadza", jest z tobą, by dać nagrodę i ponad miarę obdarować. (Epistolario III)

 

DZIEŃ 1. - TYDZIEŃ 2. - POKÓJ I OCZEKIWANIE

Jeżeli możesz mówić do Boga w czasie modlitwy - rozmawiaj z Nim, wysławiaj Go. Jeśli nie możesz mówić, bo jesteś niedoświadczona na drogach poznawania Pana, niech cię to nie zasmuca. Zatrzymaj się u drzwi na wzór dworzan i oddaj Mu hołd. On cię zobaczy. Miła Mu będzie twoja obecność. Okaże względy twemu milczeniu. Następnym razem kiedy cię weźmie za rękę, doznasz pocieszenia. (Epistolario III)

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 03 styczeń 2017 11:16

Nowy numer "Głosu Ojca Pio"

Głos Ojca Pio 107 (5/2017)

Temat numeru: Inteligencja serca

Szczególnie polecamy rozmowę o Wspaniałym Mężczyźnie, który ma głębię emocji, przeżyć, myśli, a także artykuł "Jezus całuje w usta".

Czytaj więcej

    


Matka Boża Fatimska i Ojciec Pio

  1. Świadectwa
  2. Intencje do Ojca Pio

REKLAMA

WIDEO

Newsletter