Dobrego dnia z Ojcem Pio
6 GRUDNIA: Jakże miły to dar, kiedy daje się kwiaty wraz z pierwszymi owocami drzewa.
Adwent z Ojcem Pio - tydzień 4 - MIŁOŚĆ © Głos Ojca Pio

Adwent z Ojcem Pio - tydzień 4 - MIŁOŚĆ

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

W czwartym tygodniu adwentu rozważać będziemy o miłości, bowiem każde przyjście Jezusa jest miłością. Pierwszy raz przyszedł w betlejemskiej stajence, drugie odbywa się pod osłoną sakramentów i jest ukryte dla naszych oczu, a trzecie nastąpi przy końcu świata.

 

DZIEŃ 1. - TYDZIEŃ 4. – MIŁOŚĆ

O, mądrości i potęgo Boga – chcemy zawołać wraz z Twoim gorliwym apostołem – jakże są niepojęte Twoje wyroki i niezbadane Twoje drogi!

Ubóstwo, pokora, poniżenie, wzgarda otaczają Słowo, które stało się ciałem, my jednak z tej mrocznej ciemności pojmujemy jedno, subtelną prawdę: uczyniłeś to wszystko z miłości i wzywasz nas tylko do miłości, nie mówisz nam o niczym innym, tylko o miłości, nie dajesz nam niczego innego doświadczać, tylko miłości. (Epistolario IV)

 

DZIEŃ 2. - TYDZIEŃ 4. – MIŁOŚĆ

Jezus kocha cię zawsze! Skoro tak jest, czego się bać? Wystrzegaj się, by nie przekształcić swoich trosk w zamęt i niepokoje ducha. I choćbyś płyną w ciemnościach, targany wichrami rozlicznych przeszkód, patrz w górę i powtarzaj naszemu Panu: O, Boże, to dla Ciebie tak żegluję. Bądź mi przewodnikiem i sternikiem. (Epistolario I)

 

DZIEŃ 3. - TYDZIEŃ 4. – MIŁOŚĆ

Rozpal, Jezu, ten ogień, który przyniosłeś na ziemię, abym nim przepełniony spalał się na ołtarzu Twojej miłości jako ofiara całopalna; abyś Ty królował w moim sercu i w sercach wszystkich.

Niech od wszystkich i wszędzie wzniesie się do Ciebie jeden hymn chwały, błogosławieństwa, dziękczynienia za miłość, jaką okazałeś nam w najsłodszym Bożym misterium Twoich narodzin. (Epistolario IV)

 

DZIEŃ 4. - TYDZIEŃ 4. – MIŁOŚĆ

Matko moja! Pogłębiaj we mnie, obleczonym w nędze, tę miłość do Boga, która płonęła w Twoim sercu. Podziwiam w Tobie tajemnicę niepokalanego poczęcia. Pragnę gorąco otrzymać dzięki niej od Ciebie czystość serca, które pozostaje w miłości do Boga.

Pragnę gorąco, aby dusza moja była czysta we wznoszeniu się ku Niemu i Jego kontemplowaniu, w adorowaniu i służeniu Mu w duchu i prawdzie. Pragnę, aby moje czyste ciało, stając się coraz mniej niegodnym, było Jego tabernakulum, kiedy raczy przyjść do mnie w Komunii Świętej. (Epistolario IV)

 

DZIEŃ 5. - TYDZIEŃ 4. – MIŁOŚĆ

Niech Dzieciątko Jezus zawsze niepodzielnie panuje w Twym sercu, Jego stajenka niech rozbłyska coraz to nowym blaskiem przed twymi oczami, a Jego boska miłość niech rozpala cię coraz większą miłością ku Niemu. Niech całkowicie cię przemieni i pozwoli spokojnie spocząć w objęciach Bożego miłosierdzia. (Epistolario IV)

Ostatnio zmieniany sobota, 19 grudzień 2020 19:12

Nowy numer "Głosu Ojca Pio"

Głos Ojca Pio 132 (6/2021)

Głos Ojca Pio 132 (6/2021)

Nowe wydanie „Głosu Ojca Pio" odsłania tajemnice czyśćca. Dowiemy się z niego, że pokutującym w nim duszom możemy użyczyć swego serca do kochania Boga i ludzi, a swoich...

Czytaj więcej

    


REKOLEKCJE ADWENTOWE

  1. Świadectwa
  2. Intencje do Ojca Pio

REKLAMA

WIDEO

Newsletter