Dobrego dnia z Ojcem Pio
PONIEDZIAŁEK, 24 LIPCA : Wszystko przemija, tylko Bóg pozostaje duszy, która umiała Go kochać.
Pomóż Ukrainie - kup kalendarz! fot. Głos Ojca Pio

Pomóż Ukrainie - kup kalendarz!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kiedy nie tak dawno miliony uciekających przed wojną Ukraińców, zwłaszcza matek i dzieci, przekraczały polską granicę, nikt nie nazywał ich uchodźcami, ale naszymi sąsiadami i przyjaciółmi. Braćmi! Siostrami! Bliskimi nam ludźmi, którzy cierpią zło, jakie niejednokrotnie w historii spadło i na nasz naród.

Wojna jest niezaprzeczalnie wielkim złem. Wiemy, że tej na Ukrainie towarzyszą akty terroru, przestępstw dokonywanych na cywilach, na bezbronnych ludziach. Pokój staje się najbardziej wyczekiwaną, wytęsknioną rzeczywistością. Modlą się o niego miliony.

Co o pokoju mówi nam jeden z największych świętych XX wieku – Ojciec Pio? Sam Stygmatyk przeżył dwie wojny światowe. Niektórzy badacze jego życia z tymi dwoma tragicznymi okresami w dziejach świata łączą wręcz otrzymane przez niego stygmaty. Jezus w osobie Ojca Pio w targanym konfliktami stuleciu chciał przypomnieć ludzkości, że wciąż żyje, jest obecny, cierpi za człowieka, kocha go i zbawia.

Ojciec Pio był miłośnikiem pokoju – i tego między ludźmi, między narodami, jak i pokoju wewnętrznego, pokoju serca, w którym upatrywał wyraz autentycznego życia chrześcijańskiego oraz fundament właściwych relacji społecznych. Do tematu pokoju niejednokrotnie nawiązywał w swoich listach. Często pisze swym córkom i synom duchowym, jak pośród licznych życiowych burz odnaleźć i zachować pokój serca, jak spocząć i znaleźć otuchę w Sercu Zbawiciela. Mówi też niekiedy o kwestiach pokoju i wojny między narodami, szczególnie kiedy władze państwowe próbują wcielić go do wojska, i to mimo bardzo wątłego zdrowia. Ojciec Pio kilka tygodni spędza w koszarach i wojskowym szpitalu, gdzie przechodzi badania, które mają wykazać, czy może zostać wysłany na front. Sprawa jest oczywista, cierpi wtedy na wiele przewlekłych chorób, ale czas z dala od klasztoru się przedłuża. Co więcej, do wojska zostaje wcielonych wielu członków jego rodziny, przyjaciół, a nawet współbraci. Mistyk ogląda niemal cały swój świat zaangażowany w długą wojnę… Cierpi z umierającymi, modli się za poległych, poleca Bogu walczących.

Ojciec Pio nie ma wątpliwości, że wojna jest ogromnym złem, cierpieniem, które rozlało się na świat. Ale w swym sercu nosi również nieustannie wiarę, że z największego zła może Bóg wywieść dobro; że w jakkolwiek strasznym nie znaleźlibyśmy się położeniu, jeżeli pozwolimy działać Bogu we własnym sercu i życiu, możemy oglądać cuda Jego miłosierdzia.

Ojciec Pio wierzy, że wojna może przynieść światu oczyszczenie i nowy lepszy początek oraz że mimo szalejącego zła zawsze Bóg jest Panem historii i czasu i ostatecznym zwycięzcą.

Tej prawdy nauczył się z pewnością w czasie własnych wewnętrznych zmagań i walk. Tę prawdę przekazywał swym duchowym synom i córkom. Zapewniał ich, że duchowy pokój i miłość są dla człowieka wszystkim oraz że posiąść je możemy, tylko każdego dnia bardziej ofiarując swe życie Chrystusowi.

Z pewnością i dziś Święty Ojciec Pio modli się dla świata o pokój i pragnie wskazać mu drogi jego realizacji. Niech ten kalendarz będzie dla nas przypomnieniem osoby i przesłania Ojca Pio oraz zachętą, by samemu włączyć się w modlitwę i czynną pomoc tym, którym pokój bestialsko odebrano, zwłaszcza cierpiącej Ukrainie.

Na Ukrainie od ponad trzydziestu lat działalność ewangelizacyjną, społeczną i charytatywną prowadzą bracia kapucyni. Patronuje im Ojciec Pio, którego relikwie sprowadzili do swego kijowskiego kościoła. Kupując ten kalendarz, wspierasz ich działalność (ZAMÓWIENIA: e-serafin.pl)

br. Maciej Zinkiewicz, kapucyn

Ostatnio zmieniany wtorek, 27 wrzesień 2022 19:45

Nowy numer "Głosu Ojca Pio"

Głos Ojca Pio 148 (4/2024)

Głos Ojca Pio 148 (4/2024)

Nowy „Głos Ojca Pio” [GOP 148/4/2024] pokazuje nadzwyczajne Boże interwencje w ludzkim życiu. O swoich doświadczeniach opowiada m.in. bokser Tomasz Adamek.

Czytaj więcej

        


 

  1. Świadectwa
  2. Intencje do Ojca Pio

REKLAMA

WIDEO

Newsletter