Dobrego dnia z Ojcem Pio
NIEDZIELA, 30 KWIETNIA 2017: Miejmy zawsze na uwadze, że ziemia jest miejscem walki, a dopiero w niebie otrzymamy nagrodę.
Głos Ojca Pio 103 (1/2017) © Głos Ojca Pio

Głos Ojca Pio 103 (1/2017)

Oceń ten artykuł
(1 głos)

styczeń/luty 2017

Łaska Boża - niezasłużony dar

Bez chwili namysłu recytujemy: „łaska Boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna”. Gdy jednak mamy odpowiedzieć, czym ona jest i jaki ma wpływ na nasze życie, zazwyczaj mamy pustkę w głowie… – pisze we wstępnie do nowego numeru „Głosu Ojca Pio”, redaktor naczelny, Maciej Zinkiewicz OFMCap. I zachęca do lektury, by dowiedzieć się, jak doświadczać obecności Boga w codziennym życiu i jak dzielić się otrzymanymi od Niego darami z innymi ludźmi.

Każdy z nas dobrze pamięta sześć prawd wiary powtarzane na lekcjach religii od najmłodszych lat. Bez chwili namysłu recytujemy: „łaska Boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna”. Gdy jednak mamy odpowiedzieć, czym ona jest i jaki ma wpływ na nasze życie, zazwyczaj mamy pustkę w głowie… – pisze we wstępnie do nowego numeru „Głosu Ojca Pio”, redaktor naczelny, Maciej Zinkiewicz OFMCap. I zachęca do lektury, by dowiedzieć się, jak doświadczać obecności Boga w codziennym życiu i jak dzielić się otrzymanymi od Niego darami z innymi ludźmi.

Temat numeru otwiera rozmowa z ks. Markiem Dziewieckim, który mówi, że „nikt nie jest w stanie zasłużyć sobie na miłość Boga, czyli na Jego łaskę. Na szczęście nie jest to potrzebne, ponieważ Bóg kocha nas za nic”. Natomiast Ksawery Knotz OFMCap, znany w Polsce duszpasterz małżeństw, wyjaśnia, jak działa łaska sakramentu małżeństwa i o co warto dbać, żeby nie zgubić tego, co między żoną i mężem jest najważniejsze. Z artykułu ks. prof. Mariusza Rosika dowiemy się, kim byli starotestamentowi bohaterowie łaski i jaki związek ma z nimi Maryja, natomiast Andrzej Derdziuk OFMCap wyjaśnia, jak to jest, że łaska Boża mnoży się, gdy jest dzielona.

W artykule poświęconym Ojcu Pio Maciej Zinkiewicz OFMCap stawia pytanie: czy grzesznik może być drugim Chrystusem? i opisuje zmagania Ojca Pio z trudnościami w dobrym przyjęciu Bożej miłości.

W numerze ponadto rozmowa z psychologiem Piotrem Kwiatkiem OFMCap o jego nowatorskiej koncepcji „czterech okien wdzięczności”, a także nowy cykl „Perspektywy darów trudnych”, który otwiera artykuł zatytułowany „Wiedzą lepiej od samego papieża”. Przeczytamy także świadectwo młodego skoczka spadochronowego o wyproszonej dla niego przez Ojca Pio łasce powrotu do zdrowia i sportu po poważnym wypadku. Temat numeru zamyka felieton o słodkich 103 kilogramach łaski Bożej.


od redakcji

Łaska Boża – niezasłużony dar
Każdy z nas dobrze pamięta „Sześć prawd wiary” powtarzane na lekcjach religii od najmłodszych lat. Bez chwili namysłu recytujemy: „Łaska Boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna”. Gdy jednak mamy odpowiedzieć, czym ona jest i jaki ma wpływ na nasze życie, zazwyczaj mamy pustkę w głowie… No właśnie, dlaczego jest ona koniecznie potrzebna do zbawienia?

Misterium Wcielenia – dopiero co przeżyte podczas świąt Bożego Narodzenia – otwiera przed nami szczególną perspektywę spojrzenia na kwestię łaski. „Łaska Boża ukazała się” (Tt 2,11) – powie o przychodzącym na świat Jezusie św. Paweł Apostoł. Wielokrotnie czytany w naszych kościołach w ostatnim czasie prolog Ewangelii św. Jana głosi: „Z Jego pełności wszyscyśmy otrzymali łaskę po łasce. Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda zostały nadane przez Jezusa Chrystusa” (J 1,16-17). Przykłady te wskazują, że łaska to Bóg, który do nas przychodzi, uniża się i nam się udziela, ofiarowuje, oddaje w swoim Jednorodzonym Synu. Działanie Boga podjęte dla naszego zbawienia jest wielorakie, dostosowuje się do zmieniających się okoliczności i życiowych sytuacji, przyjmuje różne formy. Każdą z nich nazywamy łaską.

Życie łaską zakłada wolność, ale też wierność. Różnorodność, ale też jedność z Bogiem i Jego Kościołem. Ludzkie zaangażowanie, ale też pozwolenie, by przede wszystkim On działał.

Szczególnym nauczycielem życia Bożą łaską jest Ojciec Pio – żywy obraz Chrystusa ukrzyżowanego. Uczy on, jak przeżywać zjednoczenie z Bogiem. Uczy, jak zdając się na Pana, pozostać wiernym wśród przeciwności życia, cierpienia, a nawet intensywnych demonicznych pokus i prześladowań. Jak wreszcie owocami łaski, owocami ducha dzielić się z innymi i ofiarowywać swoje życie, przemienione przez Chrystusa, drugiemu człowiekowi. Jednym słowem: jak kochać miłością wypływającą z serca Boga, która jest niezasłużonym darem.

Maciej Zinkiewicz OFMCap
redaktor naczelny


w numerze:

TEMAT NUMERU – ŁASKA BOŻA - NIEZASŁUŻONY DAR
Przynosi radość, szczęście i pomyślność – o darmowej miłości Boga do człowieka opowiada ks. Marek Dziewiecki, doktor psychologii, wykładowca, publicysta
Ona powie im STOP! – o łasce sakramentu małżeństwa mówi Ksawery Knotz OFMCap, doktor psychologii pastoralnej, duszpasterz małżeństw i rodzin
Maryja i starotestamentowi bohaterowie łaski – ks. Mariusz Rosik
Uskrzydlająca miłość – Andrzej Derdziuk OFMCap

ŻYCIE DUCHOWE
W rytmie wdzięczności – o wpływie wdzięczności na szczęście z psychologiem Piotrem Kwiatkiem OFMCap rozmawia Joanna Świątkiewicz
Szanujmy się wzajemnie. Dekalog. Droga do szczęścia – Konstantyn Morozov OFMCap
Wcielenie Syna Bożego. Ikona. Okno do nieba – Marcin Świąder OFMCap
Wiedzą lepiej od samego papieża. Perspektywy darów trudnych – Piotr Kwiatek OFMCap

OJCIEC PIO
Grzesznik drugim Chrystusem? – Maciej Zinkiewicz OFMCap
Chwycić kairos... Dzieło Pomocy św. Ojca Pio – Justyna Nosek

ROZMAITOŚCI
Na spadochronie Pana Boga. Świadectwo
Imię jego Bonawentura. 2017 rok św. Bonawentury – Mariusz Kaczmarski OFMCap
Intencje modliewne
Prorok Nehemiasz. Ludzie Biblii – ks. prof. Tomasz Jelonek
110 kilogramów łaski Bożej. Felieton – Adam Maniura

LA CASA SOLLIEVO DELLA SOFFERENZA
DODATEK SPECJALNY DLA GRUP MODLITWY OJCA PIO
Miłość. W szkole cnót Ojca Pio – Robert Krawiec OFMCap
Sakrament miłosierdzia w szkole Ojca Pio. Rok formacyjny 2017 – Roman Rusek OFMCap
Ojciec Pio jako spowiednik. Spotkanie formacyjne. Styczeń – Roman Rusek OFMCap
Ofiarowanie Pana Jezusa w Świątyni. Różaniec Grup Modlitwy. Styczeń – Robert Krawiec OFMCap
Pięć rad Ojca Pio. Spotkanie formacyjne. Luty– Roman Rusek OFMCap
Znalezienie Pana Jezusa w świątyni. Różaniec Grup Modlitwy. Luty – Robert Krawiec OFMCap
Kronika Grup Modlitwy: Rekolekcje w Skrzatuszu, Ojciec Pio w Przemyślu, Spotkanie animatorów diecezji sandomierskiej, 7. kongres GMOP diecezji toruńskiej, Jubileusz w Ostrowie Wielkopolskim, Reaktywacja grupy w Paryżu, Rekolekcje w Tenczynie, Adwentowy dzień skupienia animatorów ze Śląska, Spotkanie formacyjne w Tarnobrzegu

Ostatnio zmieniany piątek, 10 marzec 2017 12:21

Nowy numer "Głosu Ojca Pio"

Głos Ojca Pio 105 (3/2017)

Jakie jest miejsce i rola tajemnicy w życiu Kościoła i wierzącego człowieka dowiemy się z nowego „Głosu Ojca Pio”. Przeczytamy o sekrecie mesjańskim i sekretnym życiu małżonków.

Czytaj więcej

    


  1. Świadectwa
  2. Intencje do Ojca Pio

REKLAMA

WIDEO

Newsletter

Beg_abc_Eng attires choices in your roaring 20s 30s Choosing the wardrobe.next day kamagra uk Based on the film, the Godfather wore two types of suits, a business suit and a tuxedo.can u get viagra on prescription For a party, a business suit will seem generic.chausport air max In 2003 Jay Z and Reebok partnered to create the S.kamagra reviews Carter Collection by Rbk.air max go strong In 2004 Reebok acquired The Hockey Company, snagging an agreement that gives them the exclusive rights to make all on ice jerseys for all the NHL teams.christian louboutin fortune Shop online for men's clothingUsually take time to read their dimensions information and get your own dimensions.basquette louboutin Bear in mind a set of denim jeans bought at a retail store inside the city might not be exactly the same with regards to dimension as a couple of bluejeans made by another leading manufacturer.louboutin over the knee boots As the measurements tend to be similar, each and every manufacturer's dimension information is unique.louboutin male These can be stylish and sleek or cheap and effective.do all christian louboutins have red soles Select some tall enough to keep out snow and slush.python louboutin Carry indoor shoes in a tote or bag.louboutin münchen It certainly takes more than price strategies to win the hearts of China wealthy.christian louboutin white shoes Brands belong to an exclusive few in any society, and it is especially so in China, says Zhang of Wharton.christian louboutin clou noeud Consumers of luxury products are very conscious of their social status and class, and they consume those goods to feel different and sophisticated.kamagra prescription Wear an A line mini dress.kamagra for sale uk Most women wore sleeveless dresses that had an A line cut. This style can easily be purchased at many stores and accessorized to suit the decade. : $2 Running Shoes Rather than pay a gym membership, it saves time and money to go running outside. Trace your feet out on cardboard with a sharpie 2. Cut the shapes out with scissors and even them out by stacking them on top of one another. Though fashion photographs of some of these top models with their smiling faces may seem to suggest the likelihood of a luxurious life, it is the kind of luxury that is hard earned after doing hundreds of fashion shows and shoots. These sessions would have taken a lot of time and effort to get completed. The common masses always envy them when they walk down the ramps. I Scream, You Scream; We All Scream for Ice Cream HomemadeSummertime and HOT temps are here upon us. With the Fourth of July the official start of summer begins. To escape the hot temps of summer everyone is in search of escaping the hot kitchen to prepare meals. But ask anyone what they think of when they hear the word "Trojan," and they're going to tell you about the Trojan horse. The most famous part of the Trojan war story. You know, at the end, when Troy lost. In addition, you will also find advice, support, fun and friendships! We are a very diverse group of women/men and like to talk about everything from A to Z, not just bargains. We welcome everyone to join in on whatever threads interest them. And they obviously has crushes on him, there was a lot of pouting and jealousy..