Dobrego dnia z Ojcem Pio
WTOREK, 27 CZERWCA 2017: W życiu duchowym trzeba kierować się czystymi intencjami, dobrą wolą, odrzucić uprzedzenia i przesadną obawę.

Nowy numer "Głosu Ojca Pio"Zbliżają się Targi Wydawców Katolickich

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Za niespełna trzy tygodnie rozpocznie się kolejna edycja niezwykłego, corocznego święta książki religijnej. 30 marca w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie nastąpi inauguracja XXIII Targów Wydawców Katolickich. Jest to jedno z ważniejszych wydarzeń dla środowiska wydawców publikacji religijnych.  Potrwa do niedzieli 2 kwietnia.

W ciągu tych czterech dni polscy i zagraniczni wydawcy zgromadzeni w Arkadach Kubickiego zaprezentują czytelniczej publiczności ponad 10 tysięcy najciekawszych tytułów ostatnich lat. W tym roku zapowiedziało swój udział ponad 160  wystawców.

Tegoroczna edycja Targów przypadająca w tzw. Roku Maryjnym (300-lecie Koronacji Obrazu Matki Bożej  na Jasnej Górze, 140. rocznica objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie; 300-lecie objawień Matki Bożej w Aparecidzie i 100-lecie objawień Matki Bożej w Fatimie), będzie stanowić ważne forum wymiany myśli i doświadczeń dla przedstawicieli środowiska wydawców publikacji religijnych i przeglądu najciekawszych tendencji wpływających na wygląd i kondycję tej części sektora wydawniczego w Polsce. Obchodzimy także Rok Brata Alberta. Wydawcy poprzez swoje publikacje podkreślą jego wkład w kulturę, duchowość oraz polskość.  Dla czytelników będzie to natomiast doskonała okazja do spotkania i rozmowy z ulubionymi autorami. Uzyskania pamiątkowego wpisu w książce.

Organizatorzy zadbali o bogaty program wydarzeń towarzyszących skierowany zarówno do dorosłych, jak i najmłodszych czytelników. Wśród licznych spotkań odwiedzający m.in. będą mieli możliwość rozmowy z Księdzem Kardynałem Zenonem Grocholewskim, byłym prefektem Kongregacji Nauki Wiary, panem Wincentym Łaszewskim doktorem teologii, pisarzem, tłumaczem, badaczem w zakresie antropologii mariologicznej, międzynarodowym autorytetem w temacie objawień, w szczególności związanych z fenomenem Fatimy, czy z autorami książki Tajemnice Fatimy. Największy sekret XX wieku, Grzegorzem Górnym i Januszem Rosikoniem.  Na Targach będzie miała miejsce również prezentacja książki Ikony rosyjskie.Tematy. Arcydzieła wraz z wykładem na temat ikonografii Chrystusa,  ks. dra Jerzego Tofiluka - Rektora Prawosławnego Seminarium Duchownego w Warszawie oraz spotkanie z prof. Krzysztofem Koehlerem, autorem książki Rzeczpospolita. Obywatelskość. Wolność. Szkice o polskim pisarstwie politycznym XVI w.

Jak co roku organizator zaprasza wszystkich odwiedzających Targi na projekcje najnowszych filmów religijnych Telewizji Polskiej i innych wydawców filmowych.

W namiocie przed Arkadami zorganizowana będzie tzw. Akademia rodzinnego czytania. Najpiękniejsze bajki czytać będą: Dominika Figurska, Michał Chorosiński, Dariusz Kowalczyk, Cezary Żak z żoną, Przemysław Babiarz, Brygida Grysiak, Tomasz Wolny z żoną, Piotr Ligęza, bracia Mroczkowie. W niedzielę zapraszamy do Narodowego Czytania –uczestnicy spotkania przeniosą się do świata Wesela Wyspiańskiego.

W trakcie Targów odbędą się także panele dyskusyjne. Między innymi: Debata o plusach i minusach mediów społecznościowych. Instytut Książki natomiast zaprasza wszystkich na spotkanie Wyzwania wiary, którego gośćmi będą poeci Szymon Babuchowski, Krzysztof Kuczkowski i Wojciech Wencel. Twórcy, którzy w swojej poezji sięgają do chrześcijańskich korzeni kultury, poprzez wiersze dają świadectwo wiary, przestrzeń utworów wypełniają problematyką metafizyczną.

- Jestem przekonany, że przed nami niezwykły czas wśród mądrych książek, dobrych wartości, dobrych mediów – zachęca do udziału w Targach ks. Roman Szpakowski sdb, prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich, które jest głównym organizatorem Targów.

Serdecznie zapraszamy również na Galę wręczenia Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2017, która rozpocznie się w sobotę 1 kwietnia o godz. 19.30 w Bazylice Katedralnej Św. Michała Archanioła i Św. Floriana przy ul. Floriańskiej 3 w Warszawie (Praga).

W trakcie tej uroczystości wręczone zostaną Nagrody Główna i Nagrody Specjalne FENIKS oraz Nagrody i wyróżnienie przyznane w 16 konkursowych kategoriach: "seria wydawnicza", „literacka”, „nauki kościelne”, „edytorska”, „książka dla dzieci”, „książka dla młodzieży”, „książka autora zagranicznego”, „historia”, „historia sztuki”, „duchowość”, „publicystyka religijna”, „eseistyka”, „świadectwo”, „multimedia”, „wydawnictwo muzyczne”, „tłumacz”.

Pamiątkowe statuetki odbiorą również laureaci Nagrody Mały FENIKS 2017, która przyznawana jest osobom i instytucjom szczególnie zasłużonym na polu promocji książki religijnej w mediach.

Finałową galę Nagrody FENIKS 2017 uświetni niezwykły występ Orkiestry Polskiej Opery Kameralnej.

Szczegółowe informacje na temat XXIII Targów Wydawców Katolickich dostępne są pod adresem www.swk.pl.

Ostatnio zmieniany piątek, 17 marzec 2017 09:33

Matka Boża Fatimska i Ojciec Pio

Przeczytaj w nowym numerze

Być chrześcijaninem

Sekret mesjański

O co chodzi w zagadkowym ukrywaniu się Jezusa? Czego dotyczyła tajemnica, którą próbował tak skrzętnie zataić? I, co ważne dla nas, czy ona nadal obowiązuje?

Czytaj więcej

Małżeństwo i rodzina

Sekretne życie małżonków

Małżeństwo to szczególny rodzaj więzi. Smak wspólnego życia nie polega na roztropnym dawkowaniu swoich tajemnic, tylko na powierzeniu siebie w sposób wyjątkowy – mówi Ksawery...

Czytaj więcej

Psychologia pozytywna i wiara

Odrodzić się z popiołu

W życiu każdego z nas przychodzą chwile, kiedy musimy się skonfrontować z informacją o niespodziewanej śmierci ukochanej osoby, złym stanie zdrowia, tragicznym wypadku, utracie mienia...

Czytaj więcej

W wolnej chwili

Pawełek i biedronka

Problem był głębszy, bo Pawełek nie bał się cierpienia, lecz tego, że operacji nie przeżyje… Byłam na początku mojej pracy wśród chorych dzieci i nie...

Czytaj więcej
  1. Świadectwa
  2. Intencje do Ojca Pio

REKLAMA

WIDEO

Newsletter