Start arrow Korespondencja Ojca Pio
Korespondencja Ojca Pio

Ojciec Pio nie korespondował z olbrzymią ilością osób. W porównaniu z innymi autorami wielkich epistolarnych zbiorów prezentuje się raczej skromnie. Jego listy budzą wszakże olbrzymie zainteresowanie, ponieważ stanowią przeważającą część pozostałych po Świętym autografów, wydanych w pięciu tomach jego dzieł. Wśród zbiorów listów szczególnie interesująca jest korespondencja z Raffaeliną Cerase.Korespondencja Ojca Pio z Raffaeliną Cerase - wprowadzenie Drukuj Email
Image Raffaelina Cerase pochodziła z szlacheckiej rodziny. Prowadziła życie dziewczyny z dobrego domu. W młodości nie przystępowała nawet do sakramentów świętych w okresie wielkanocnym. Zmiana nastąpiła dzięki nabożeństwu do Matki Bożej z Pompei. Zaczęła działać w Akcji Katolickiej i wstąpiła do Trzeciego Zakonu Franciszkańskiego. Sama słabego zdrowia, opiekowała się schorowaną, starszą siostrą Gioviną. Bardzo boleśnie przeżywała konflikt z bratem Matteo. Gdy pisała listy do Ojca Pio, miała 46 lat – była dojrzałą osobą, o głębokim życiu religijnym.
Czytaj całość…
 
Listy 22-23 Trzy nieustanne koszmary Drukuj Email
Image W tych świętych murach Oczyszczenia ile godzin agonii! Ile godzin konania! Wie o tym dobrze Jezus. Trzy nieustanne koszmary, trzy stałe ciernie – choroba brzucha mojej siostry, powrót do ojcowskiego domu (domu bólu, łez i smutku) i wojna – nie pozwalają mi odnaleźć pokoju.
Czytaj całość…
 
List 21 - pocztówka Drukuj Email
Image Pocztówka wysłana przez Ojca Pio do Raffaeliny.
Czytaj całość…
 
Listy 19-20 Moja zła wola Drukuj Email
Image Gorszę Was, ale ileż więcej zgorszeń przysporzyłabym Wam, gdybyście wysłuchali mnie w trybunale pokuty. Cóż mogę powiedzieć Wam za pośrednictwem kartki papieru? Moje sumienie nie ośmiela się otworzyć na światło słońca.
Czytaj całość…
 
Listy 17-18 Lektura duchowa Drukuj Email
Image Co do Twoich lektur, to nie ma w nich nic budującego ani godnego podziwu. Konieczne jest, abyś do tych lektur dołączyła także święte księgi, tak bardzo polecane przez świętych i Kościół. Nie mogę Cię zwolnić z czytania duchowego, gdyż za bardzo zależy mi na Twojej doskonałości.
Czytaj całość…
 
Myśl Ojca Pio
Bądź w rodzinie duszą o głębokich przekonaniach, uśmiechniętą podczas wyrzeczeń i wytrwałą w poświęcaniu całej siebie.
Nowy numer

e-wydanie: eGazety.pl
e-księgarnia: e-Serafin.pl
promocja: z notesem
 
Sonda
Najtrudniejszy uczynek miłosierdzia to:
 
Informacje o Cookies
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Możesz je zablokować, zmieniając ustawienia swojej przeglądarki
Czytaj całość…
 
doOjcaPio.pl - portal pielgrzymkowy
e-kartki
kapucyni.pl