Start arrow Ekshumacja ciała Ojca Pio
Ekshumacja ciała Ojca Pio
Ojciec Pio 24 godziny na dobę Drukuj Email
Ciało Ojca Pio zostało ponownie wystawione do publicznej czci w szklanym sarkofagu w krypcie kościoła jemu poświęconego w San Giovanni Rotondo. Kapucyni ufają, że ta decyzja przyczyni się do umocnienia u wszystkich odwiedzających sanktuarium wiary – cnoty, której autentycznym świadkiem był i ciągle jest Ojciec Pio.
Czytaj całość…
 
Wystawienie ciała Ojca Pio na stałe Drukuj Email
Ciało Ojca Pio już 1 czerwca tego roku zostanie na stałe wystawione do publicznej czci. Relikwie pozostaną w tym samym miejscu, co do tej pory, to znaczy w centralnym miejscu krypty nowej bazyliki pod wezwaniem Ojca Pio, gdzie zostały przeniesione po ekshumacji. Odtąd będą przechowywane w szklanej urnie.
Czytaj całość…
 
Niezwykła relikwia w Pietrelcinie Drukuj Email
Image W 123. rocznicę urodzin Ojca Pio, 25 maja 2010 roku, Pietrelcina, jego rodzinna miejscowość, otrzymała niezwykłą relikwię Świętego Stygmatyka. Tego dnia z San Giovanni Rotondo przywieziono fragment ciała Ojca Pio, jedyny, jaki w naturalny sposób oddzielił się podczas ekshumacji. To jedyna relikwia ciała Ojca Pio, która spoczywa w innym miejscu niż San Giovanni Rotondo.
Czytaj całość…
 
Relikwiarz Ojca Pio Drukuj Email
Image Po stronie głowy Ojca Pio znajduje się krzyż. Artysta umiejscowił w jego centrum wizerunek twarzy Ojca Pio. Wybrał wizerunek młodego Ojca Pio, z okresu, w którym otrzymał on stygmaty, a nie ten najbardziej znany, z ostatnich lat jego życia. Jest to oblicze młode, gdyż święty to ktoś zawsze młody w eschatologicznej perspektywie wiecznej młodości.
Czytaj całość…
 
Relikwie Ojca Pio w nowym miejscu Drukuj Email
Image Po ekshumacji, kanonicznym rozpoznaniu i wystawieniu ciała Ojca Pio do publicznej czci, które przywiodło do San Giovanni Rotondo miliony wiernych, oraz po zakończeniu prac nad mozaikami ojca Marka Ivana Rupnika, które poświęcił w 2009 roku Benedykt XVI, relikwie świętego Stygmatyka zostały uroczyście przeniesione do krypty w nowym kościele.
Zobacz galerię zdjęć...
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 15 z 28
Myśl Ojca Pio
Słodki jest czyściec, kiedy cierpi się z miłości do Boga.
Nowy numer

e-wydanie: eGazety.pl
e-księgarnia: e-Serafin.pl
promocja: z notesem
 
Sonda
Najtrudniejszy uczynek miłosierdzia to:
 
Informacje o Cookies
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Możesz je zablokować, zmieniając ustawienia swojej przeglądarki
Czytaj całość…
 
doOjcaPio.pl - portal pielgrzymkowy
e-kartki
kapucyni.pl