Start arrow Media o Ojcu Pio
Media o Ojcu Pio
Szalony święty Drukuj Email

Image Nigdy nie opowiadam o nim w kontekście stygmatów, bilokacji, cudów. Bo nie widać wtedy brata, z którego kipiała energia, inteligencja, spryt. Czytał w ludzkich spojrzeniach. Żartował często z nutą sarkazmu. Do historii przeszła sprawa kobiety z Foggii, która przyszła do niego po radę...

Artykuł z "Gościa niedzielnego" nr 26/2011 Image

Czytaj całość…
 
Ojciec Pio - święty z cukru i wazeliny czy z krwi i kości? Drukuj Email
Image Żył tak, jak żyła większość zakonników w początkach XX wieku. W połatanym habicie, w zapomnianym przez wszystkich klasztorze, w małej zapyziałej mieścinie. Z początku wydawało się, że jego typowy zakonny życiorys nie zwróci nigdy niczyjej uwagi.
Czytaj całość…
 
PIOmania Drukuj Email
Image Nie zabiegał o sławę, a jednak popularności mogą mu pozazdrościć największe gwiazdy rocka. Doczekał się gazety, którą kupuje 150 tys. Włochów, a nawet własnej telewizji. Jego grób szturmuje 8 mln osób rocznie.
Czytaj całość…
 
Zakonnica i płatny morderca Drukuj Email

Image Czy uda się wyjaśnić do końca wszelkie sekrety związane z zamachem na życie Jana Pawła II sprzed 27 lat? Większość wysiłków podejmowanych do tej pory oscylowała wokół pytań o mocodawców i o polityczne kulisy spisku przeciwko papieżowi. Zastanawiano się też, jaki związek mógł łączyć zamach z tzw. trzecią tajemnicą fatimską. Niedawno udało się odsłonić nowy interesujący szczegół.

Czytaj całość…
 
Włochy: wystawiono ciało św. Ojca Pio Drukuj Email
„Relikwie Ojca Pio przywołują na pamięć całe dobro, jakiego dokonał pośród nas” – powiedział kard. José Saraiva Martins. Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych przewodniczył uroczystej Eucharystii, która zainicjowała oficjalne wystawienie doczesnych szczątków Ojca Pio. W liturgii sprawowanej na placu przed nową bazyliką w San Giovanni Rotondo wzięło udział 15 tys. czcicieli świętego stygmatyka z całego świata.
Czytaj całość…
 
Cudowne uzdrowienie Drukuj Email

Obecnie mały Mateusz (8 lat) radośnie biega wśród braci w habitach, nie zwracając uwagi na spojrzenia i serdeczne wezwania o. Gerarda Di Flumeri. Chłopiec został „cudownie uzdrowiony” przez Ojca Pio – jest zatem przykładem oraz potwierdzeniem świętości, zakończonego i zatwierdzonego w ostatnim czasie procesu diecezjalnego, który jest ostatnim etapem przed rozpoczęciem procesu kanonizacyjnego oczekiwanego przez miliony wiernych.

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 6 z 11
Myśl Ojca Pio
Prawdziwy pokój nie polega na tym, że nie odczuwamy zamagań, ale na tym, że zwyciężamy.
Nowy numer

e-wydanie: eGazety.pl
e-księgarnia: e-Serafin.pl
promocja: z notesem
 
Sonda
Najtrudniejszy uczynek miłosierdzia to:
 
Informacje o Cookies
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Możesz je zablokować, zmieniając ustawienia swojej przeglądarki
Czytaj całość…
 
doOjcaPio.pl - portal pielgrzymkowy
e-kartki
kapucyni.pl