Dobrego dnia z Ojcem Pio
CZWARTEK, 17 SIERPNIA 2017:  W każdej sytuacji, dobrej i złej, zachowajmy pogodę ducha.
  • 1615

Nocne czuwanie w sandomierskiej katedrze

published essays by steve martin and anna quindlen addiction-research-paper-outline short-biography-of-famous-people when-writing-a-personal-essay-to-accompany-a-college-application nokia siemens master thesis sample apa education research paper sat-reasoning-test-essay maths gcse data handling coursework gcse coursework english romeo and juliet essay on samuel maverick „Miłosierni jak Ojciec” – to motto nocnego czuwania GMOP, które po raz pierwszy odbyło się w Sandomierskiej Bazylice Katedralnej z 21/22 maja 2016r., w wigilię Trójcy Przenajświętszej. To niezwykłe i bardzo mocne duchem spotkanie zgromadziło ok. 130 osób z 18 parafii diecezji sandomierskiej.

Czuwanie rozpoczął modlitwą do Ducha Świętego asystent prowincjalny GMOP Robert Krawiec OFMCap. Następnie bardzo serdecznie przywitał wszystkich ks. bp Krzysztof Nitkiewicz, prosząc szczególnie o modlitwę w intencjach naszej diecezji. Ksiądz biskup pobłogosławił wszystkim na czas czuwania i wspólnie Apelem Jasnogórskim rozpoczęliśmy noc modlitw. 

Konferencję „Ojciec Pio - sługa Bożego Miłosierdzia” wygłosił Robert Krawiec OFMCap. Podkreślił, że „miłosierdzie Boże jest połączone ze sprawiedliwością, kto szuka życzliwości niech i sam ją okazuje”. Starajmy się być żebrakami miłosierdzia, bo wieczność będzie przesiąknięta miłosierdziem. 

Dyrektor Dzieła Pomocy św. Ojca Pio z Krakowa, Henryk Cisowski OFMCap przedstawił powstanie i codzienność Dzieła. Wskazał, jak wiele dobra dokonuje się tam każdego dnia. Jak ważne jest otworzyć się na to, co Bóg chce przez nas uczynić. Umiejmy przyjąć i pełnić Jego wolę wobec drugiego człowieka, a w sposób szczególny względem tych niezauważalnych, trudnych, czy też „z pozoru” nikomu niepotrzebnych. Poza wsparciem materialnym i finansowym prosił o wsparcie modlitewne. 

O północy przeżywaliśmy Eucharystię celebrowaną przez przybyłych kapłanów, której przewodniczył i wygłosił homilię dyrektor Wydziału Duszpasterstwa, ks. dr Michał Mierzwa. W swoim słowie podkreślił, czym jest wiara, jej czczenie poprzez zachowania zewnętrzne, m.in. znak, jakim jest błogosławieństwo wzajemne np. rodziców dla dzieci poprzez uczczenie Trójcy Przenajświętszej w imię Ojca i w Imię Syna, i w Imię Ducha Świętego. Jak smutne jest to, że w naszych domach stało się ono niemodne i coraz częściej o nim zapominamy.

Następnie poprzez życie św. Ojca Pio, śladami Męki Pana Jezusa rozważaliśmy stacje drogi krzyżowej, która wprowadziła nas w godzinę adoracji Najświętszego Sakramentu z myślą przewodnią „Miłosierny Samarytanin”. O godz. 3.00 Bożemu Miłosierdziu zawierzyliśmy intencje: GMOP, ich rodzin, parafii i diecezji, w sposób szczególny te, o które prosił nasz Pasterz. Trwając w modlitewnym czuwaniu rozważaliśmy tajemnice różańca świętego i drogę światła, którą zakończyliśmy noc modlitw.

Na zakończenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem udzielił asystent diecezjalny GMOP, ks. Leszek Biłas. Przy pięknym śpiewie pieśni o Ojcu Pio uczciliśmy relikwie naszego Patrona, otrzymując przy tym przewodnie słowo - myśl Ojca Pio.

Umocnieni Eucharystią, Słowem Bożym, modlitwą, radośni i wdzięczni Opatrzności Bożej zakończyliśmy rozpoczęte w Świętym Roku Miłosierdzia czuwanie w Sandomierskiej Bramie Miłosierdzia, które mamy zamiar kontynuować w kolejnych latach. Pokój i Dobro!

GMOP Diecezji Sandomierskiej, Aneta Kuliś

 

 

Grupy Modlitwy Ojca Pio na facebooku

Nowy numer "Głosu Ojca Pio"

Głos Ojca Pio 106 (4/2017)

Tym razem „Głos Ojca Pio” podejmuje problem przypadku w życiu człowieka. Autorzy zastanawiają się, czy rzeczywiście ślepy los rządzi naszym życiem?

Czytaj więcej

    


Matka Boża Fatimska i Ojciec Pio

REKLAMA

WIDEO

Newsletter